İŞTE SON ANKET,İŞTE SON SONUÇLAR - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

İŞTE SON ANKET,İŞTE SON SONUÇLAR

Yayınlanma Tarihi:

on

Türkiye’de yaşanan ağır ekonomik kriz ile birlikte her geçen gün daha fazla hissedilen şekli ile bir erken seçim havasına girilirken araştırma şirketleri de yaptıkları anketlerin sonuçlarını açıklamaya devam ediyor.

Bu anketlerden sonuncusu MAK DANIŞMANLIK  tarafından açıklanan anket oldu.

Ankete çıkan sonuçlara göre “Yarın Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?” sorusuna verilen yanıtlarda kararsızlar dağıtılmadan önce AKP %29,5, CHP %23,HDP %9, MHP %7,5 oy oranına sahipken İYİ PARTİ %14,Gelecek Partisi %2,5 ve DEVA PARTİSİ %2,5,Saadet Partisi %1,3, Büyük Birlik Partisi %0,5, HÜDA-PAR %0,8,Yeniden Refah Partisi %0,8, Memleket Partisi %0,7, Türkiye Değişim Partisi ise %0,3 oy oranına sahip. Kararsız seçmen oranı ise %6,5 olarak gözükmekte.

Kararsızlar matematiksel olarak dağıtıldıktan sonra ise oy oranları şu şekilde değişiyor:

AKP %31,4, CHP %24,5,HDP %9,6, MHP %8 oy oranına sahipken İYİ PARTİ %14,9,Gelecek Partisi %2,6 ve DEVA PARTİSİ %2,6,Saadet Partisi %1,4, Büyük Birlik Partisi %0,6, HÜDA-PAR %0,9,Yeniden Refah Partisi %0,9, Memleket Partisi %0,8, Türkiye Değişim Partisi ise %0,4,Demokrat Parti ise 0,5 oy oranına sahip oldu.

Anket sonuçlarına göre bugün Türkiye’de seçmenin %48’i erken seçim isterken %37’lik seçmen kitlesi ise erken seçimi istemiyor. %15’lik bir kitle ise kararsız durumda.

Ankette yer alan en çarpıcı verilerden birisi de “Bugünkü bileşenleri ile Türkiye’nin sorunlarını hangi ittifak çözer?” başlıklı soru oldu.

Ankete katılan seçmenlerin % 28’i Cumhur İttifakı,%37 Millet İttifakı cevabını verirken bu soruya “Her ikisi de çözemez” şeklinde cevap verenlerin oyu ise %25 olarak ankete yansıdı. Öte yandan bu soruda %10’luk bir seçme de “Kararsız” olduğunu ifade etti.

“Kendinizi hangi ittifaka yakın hissediyorsunuz?” sorusuna ise %48 Millet İttifakı, %38 Cumhur İttifakı yanıtı çıkarken %14’lik bir seçmen kitlesi ise “İki ittifaka da yakın hissetmiyorum” cevabını verdi.

Ülkede çözülmesi gereken en önemli sorun ise açık ara farkla %60 oranı ile ekonomi olarak gösterildi.

_____________________________________________________________

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, HABER ALTERNATİF’in aylık,3 aylık,6 aylık yahut yıllık ÖZEL BÜLTEN’ine abone olabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

 

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

CEM UZAN’DAN ÇARPICI DOLAR TAHMİNİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Ekonomist Murat Muratoğlu’nun Youtube kanalına konuk olan Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, dolar konusunda iddialarda bulundu.

Hakkındaki iddialar nedeni ile Fransa’da bulunan Uzan yaptığı açıklamada iktidarın son derece “Absürt” şeyler yapabileceğini ve bunun sonucunda gerçeklerin öngörülemez olduğunu dile getirdi.

“2021 yıl sonu için dolar tahminim gerçekleşti” diyen Cem Uzan “Benim tahminim dolar 2022’yi 30’larda kapar. 25 ile 30 arasında kapar. 25 ile 30 arasında kaparsa iyidir. Öyle bir absürtlük yapabilirler ki sizin benim aklımızın ucundan geçmeyecek bir şey de yapabilirler” ifadesini kullandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

AKP’Lİ KURTULMUŞ:”İNSANLAR AKP’YE KIZIYOR AMA İNSAN SEVDİĞİNE KIZAR”

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldığı televizyon programında vatandaşın AKP’ye yönelik eleştiri ve kızgınlığına ilginç bir bakış açısı getirdi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına katıldı.

Gazeteci Sedef Kabaş hakkında, katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmalara ilişkin ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma başlatıldı. Kurtulmuş konuyla ilgili, “Eleştiri değil, millete saygısızlık” dedi. Kurtulmuş şunları söyledi:

“Çok ağır bir hakaret. Asla dile getirilmemesi gereken bir husus. Tabi Cumhurbaşkanının şahsı dışında ona oy veren insanlara da hakaret etmiş oluyorsunuz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına ağır bir benzetmeyle hakaret etmiş oluyorsunuz. Milli değerlere saygısızlıktır. Bunun ifade, düşünce özgürlüğüyle alakası yoktur. Kabul edilemez. Hiçbir demokraside bu eleştiri sınırları içinde görülemez. Kendi şahsı bakımından mizansen. İnsanlar açık ve şeffaf bir şekilde takip ediyor. ‘Dilimden kaçtı’ denebilecek bir şey değil. Bunun karşılığı olacaktır. Suç Cumhurbaşkanına hakaret olduğu için istenen ceza üst sınırdır, bu kadar açık bir saldırıyı planlayan, ondan sonraki adımlarıyla mizansen şekilde ortaya koyan birinin bunun suçunun ne olduğunu bizim kadar iyi biliyordur.”

Kurtulmuş, 2023’te yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili “İnşallah Cumhurbaşkanımız birinci turda seçimi alacaktır” dedi.

Kurtulmuş “İnsanlar AK Parti’yi eleştiriyor, kızıyor ama insan sevdiğine kızar” dedi.

Okumaya Devam Et

SİYASET

ERDOĞAN BU KEZ DE CHP’Lİ ENGİN ÖZKOÇ VE AYKUT ERDOĞDU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Yayınlanma Tarihi:

on

Son olarak gazeteci Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesi ile tutuklanmasının yankıları devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları bu kez de CHP’li Engin Özkoç ile Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundular.

Avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla suç duyurusunda bulunan Erdoğan’ın dilekçesinde TELE 1’de 14 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşen programda Özkoç ve Erdoğdu tarafından sarf edilen sözlerin, “kişilik haklarını ihlal eder nitelikte iftira ve hakaret boyutuna vardığı, ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığı” savunuldu.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: