Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

İYİ PARTİ’DE KORAY AYDIN ZAFERİ

Yayınlanma Tarihi:

on

 

İYİ PARTİ’de geçtiğimiz hafta gerçekleşen 2.Büyük Kongre esnasında delegelere dağıtılan ve GİK’e aday gösterilseler dahi üzeri çizilecek isimleri içeren liste kriz çıkartmış ve bu listenin hazırlanmasının arkasında aslen Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın olduğu belirtilmişti.

Yaşanan “Liste Krizi” sonrasında İYİ PARTİ’nin 18 milletvekili birlikte hareket etme kararı alarak Genel Başkan Meral Akşener ile görüşmüş ve Koray Aydın’a yeni Başkanlık Divanında yer verilmeyerek tasfiye edilmesini talep etmişlerdi.

Akşener ise vekilleri dinlese de yorum yapmaktan kaçınarak sessizliğini korumuştu.

BAŞKANLIK DİVANI BELLİ OLDU,KORAY AYDIN ZAFER KAZANDI…

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bugün gerçekleştirilecek toplantı ve İYİ PARTİ’nin yeni Başkanlık Divanı listesi ile bu listede Koray Aydın’!ın olup olmayacağı merakla bekleniyordu.

İYİ PARTİ’nin yeni Başkanlık Divanı listesi yani partide Akşener’in “A TAKIMI” bugün belli oldu.

18 vekilin yeni Başkanlık Divanı’nda görev verilmeyerek tasfiye edilmesini istediği Koray Aydın “TEŞKİLAT BAŞKANI” olarak yerini korudu.

İYİ PARTİ’nin Başkanlık Divanı listesi ve görev dağılımı şu şekilde oluştu:

SİYASİ İŞLER BAŞKANI:Cihan Paçacı

GENEL SEKRETER:Uğur Poyraz

MALİ İŞLER BAŞKANI:Ümit Dikbayır

TEŞKİLAT BAŞKANI:Koray Aydın

HUKUK ve ADALET POLİTİKALARI BAŞKANI: Bahadır Erdem

SEÇİM İŞLERİ BAŞKANI:Mehmet Tolga Akalın

ULUSLARARASI POLİTİKALAR BAŞKANI: Ahmet Kamil Erozan

TÜRK DÜNYASI ve YURTDIŞI TÜRKLER BAŞKANI: Yavuz Ağıralioğlu

ORTADOĞU POLİTİKALARI BAŞKANI:Salim Ensarioğlu

YEREL YÖNETİMLER BAŞKANI: Metin Ergun

EKONOMİ POLİTİKALARI BAŞKANI:Erhan Usta

KALKINMA POLİTİKALARI BAŞKANI:Ümit Özlale

MİLLİ GÜVENLİK POLİTİKALARI BAŞKANI:Nuri Okutan

EĞİTİM POLİTİKALARI BAŞKANI:Şenol SUNAT

TOPLUMSAL POLİTİKALAR BAŞKANI: Ünzile Yüksel

KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI: Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu

GENÇLİK POLİTİKALARI BAŞKANI:Berna Sukas

DOĞA ve ÇEVRE POLİTİKALARI BAŞKANI:Arzu Önşen

STK İLİŞKİLERİ BAŞKANI:Burak Akburak

İşte o liste:

 

AĞIRALİOĞLU PASİFİZE Mİ EDİLİYOR?

Öte yandan İYİ PARTİ’ye yakın kaynaklar listede Yavuz Ağıralioğlu’na verilen göreve dikkat çekerek,partide daha önce Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı adı altında bir başkanlık olmadığını,son dönemde parti sözcüsü olduktan sonra sıklıkla ekranlarda boy gösteren ve zaman zaman parti politikaları ile tam olarak uyuşmayan fikirler beyan eden Yavuz Ağıralioğlu’nun böyle bir başkanlık kurularak pasifize edilmek istenebileceğini ifade ediyorlar.

Aynı kaynaklar eğer böyle bir durum gerçekleşirse,Yavuz Ağıralioğlu’nun parti sözcülüğü görevinden alınarak bu göreve Ümit Dikbayır yahut Cihan Paçacı isimlerinden birisinin getirilebileceğini de belirtiyorlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

AKP’DE İSTANBUL DEPREMİ

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP İstanbul İl Teşkilatı’nda deprem yaşanıyor.AKP’ye yakınlığı ile bilinen Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık AKP’nin İstanbul’daki 22 ilçe başkanının görevden alınacağı bilgisini paylaştı.Özışık’ın paylaşımına AKP’den yalanlama gelmedi.

Özışık paylaşımında Şişli, Küçükçekmece, Kartal, Maltepe, Şile, Çekmeköy, Ümraniye, Fatih, Başakşehir, Beylikdüzü, Güngören, Bahçelievler, Bağcılar, Esenyurt, Avcılar, Sancaktepe, Tuzla, ve Gaziosmanpaşa ilçe Başkanları ile yola devam edilmeyeceği iddia etti.

İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki karar ise henüz kesinlik kazanmış değil.

Bayram Şenocak hakkında netleşmeyen bilgiye göre görevden alınıp yerine Kağıthane eski belediye başkanı Fazlı Kılıç’ın getirileceği iddia edildi.

Okumaya Devam Et

SİYASET

CHP’DEN AYM TEPKİSİ:”BU TBMM’YE DARBE TEŞEBBÜSÜDÜR”

Yayınlanma Tarihi:

on

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Enis Berberoğlu’nun avukatlarının yaptığı itirazın İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedilmesine tepki gösterdi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak düzenlediği basın toplantısında, Enis Berberoğlu’nun avukatlarının yaptığı itirazın İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedilmesini eleştirdi.

Öztrak, “Bu hem Anayasa’ya hem de milli iradeye, millet iradesinin tecelli ettiği TBMM’ye karşı darbe teşebbüsüdür. 15 Temmuz’da gazi Meclis’e bomba atanların teşebbüsünden farklı değildir” dedi.

Öztrak açıklamasında “AYM kararlarına her durumda uyulması hukuk devletinin gereğidir. AYM kararlarına uymamak Anayasa’yı ihlaldir. İki mahkemenin birden bu kararı vermesi bu sürecin organize bir şekilde yürütüldüğünü göstermektedir. Mahkemelerin uymadığı AYM kararı alt mahkemenin bir vekilin dokunulmazlığını tanımayarak hakkında karar vermesinin hak ihlali olduğunu tespit eden bir karardır. Bunu tanımama kararları Anayasa’nın, TBMM’nin hukukun hakimler tarafından ihlalidir.” ifadelerini kullandı.

Daha güçlü bir Meclis olacak iddiasıyla rejimi değiştirenler atadıkları hakimlerin elinde Meclis’i ve milletvekillerini oyuncak etmeye teşebbüs etmektedirler. Bu yaşadıklarımız 20 Temmuz sivil darbesinin faillerinin yandaş hakimleri tetikçi olarak kullandıklarını düşündürtmektedir.” şeklinde konuşan Faik Öztrak, bu konunun partiler üstü şekilde ele alınması gereltiğini belirtirken,TBMM Başkanı’nı da bu AYM kararını tanımayan hakimler hakkında Anayasa Mahkemesi’ne suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

ERDOĞAN’DAN MACRON’A:”ZİHİNSEL NOKTADA TEDAVİYE İHTİYACI VAR”

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Kayseri İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a ağır ifadeler ile yüklendi.

Macron’un sürekli kendisi ile uğraştığını belirten Erdoğan “Bu Macron denen zatın Müslümanlarla,İslam ile derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan, kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inançtan insanlara bu şekilde davranan insana ne denilebilir? Öncelikle bir akli kontrol. İki de bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Zaten seçim var bir yıl sonra. Yolunun pek uzun olduğunu sanmıyorum. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki ülkesine kazandırsın. Azerbaycan’da yaşananların arkasında bunlar var” şeklinde konuştu.

Erdoğan ayrıca Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmalar ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Bu sabah Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ile görüştüğünü belirten Erdoğan “Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar.Geri almaya başladılar” şeklinde konuştu.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: