Sosyal Medya Hesaplarımız

SPOR

KATARLI BEINSPORTS’TAN PROTESTOYA SANSÜR ÇÖZÜMÜ

Yayınlanma Tarihi:

on

Türkiye’de futbol müsabakalarının yayın hakkını elinde bulunduran Katarlı BeIn Sports kulüplere ödeme yapmakta zorluk çıkartınca kulüpler de protesto kararı almıştı.

Kulüplerin aldığı maçın başlamasının ardından 1 dakika hiç bir futbolcunun topla oynamaması kararının ilk uygulaması ise dün Karagümrük-Galatasaray karşılaşmasında uygulandı.

Karagümrük-Galatasaray maçında futbolcular başlama vuruşu sonrası bir dakikalık protestoda bulunurken, bu protestoyu göstermeyen yayıncı kuruluş, takımların kadro dizilişini ekrana yansıttı.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

TEK MADALYA ALAMAYAN SATRANÇ FEDERASYONUNDA,AKP CİRİT ATIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Dünya Satranç Şampiyonası’nda Türkiye ilk kez 5 sporcu ile temsil edilirken, Türkiye Satranç Federasyonu yönetimi ise bu durumu kendi dönemlerinin büyük bir başarısı olarak nitelemiş ve “İlk kez 5 sporcu ile şampiyonaya katılıyoruz” şeklinde lansman yapmıştı.

Ancak Türkiye Satranç Milli Takımı’nın gerçekleştirilen Dünya şampiyonasındaki macerası kısa sürdü ve daha 2. turda milli takımın tüm sporcuları rakiplerine yenilerek elendi.

“5 sporcu ile katılım” konusunu büyük başarı olarak niteleyen ve günlerce bunun PR’ını yapan Satranç Federasyonu ise bu hezimet sonrası “Şanssızlık” demekten başka bir şey yapmadı…

YÖNETİCİLERE SPORCULARDAN FAZLA HARCIRAH!

Satranç camiasını karıştıran son hezimet sonrasında konuyu ele alan Evrensel Gazetesi yazarı Evrensel Bilgin Satranç Federasyonunda yaşanan harcırah ödemelerine dikkat çekti.

Türkiye Satranç Federasyonu’nda “Kafile sorumlusu” olarak yer alan kişinin günlük 90 Euro harcırah almasına rağmen sporcuların ise günlük Büyük usta 65, uluslararası usta 35, FIDE ustası 25 avro şeklinde harcırah aldığı ortaya çıktı.

AKP YÖNETİYOR,SATRANÇ BİTİYOR…

Son yıllarda sadece 2-3 ülkenin katıldığı ve o ülkelerin de önemli satranççılarını göndermediği Avrupa Okullar Arası Satranç Şampiyonası’nda alınan ve Avrupa’da prestiji olmayan madalyalar dışında hiç bir başarısı olmayan Türk satrancını yöneten Türkiye Satranç Federasyonu ise tam anlamı ile evlere şenlik…

Zira Türkiye Satranç Federasyonu satranç sporunu geliştirecek bilgi,donanım ve tecrübeye sahip isimlerden oluşması gerekirken adeta AKP Satranç Kulübü’ne dönüşmüş durumda.

Türkiye Satranç Federasyonu yönetim kurul*u tam anlamı ile bir “YANDAŞLAR” geçidi şeklinde karşımıza çaıkmakta…

Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Ayşe Kardaş Ergezen önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarıyken daha sonra ise Rekabet Kurumu Üst Kurul Üyesi olarak atandı. 2015 seçimlerinde Balıkesir’den AKP 4. sıra milletvekili adayı olan Ergezen aynı zamanda eski bakanlardan Zeki Ergezen’in oğlu, AKP Gençlik Kolları Genel Merkez Kurucu MKYK üyesi iş adamı Muaz Ergezen’in karısı. Ayşe Kardaş Ergezen aynı zamanda TÜRGEV’in eski Yönetim Kurulu Üyesi.

Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Muammer Yıldız ise Sinop Saraydüzü AKP İlçe Başkanlığı görevi yapan bir isim. Yıldız şimdilerde ise Sinop İl Özel İdare Meclis Üyesi olarak görev yapmakta.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanvekili görevini üstlenen Fatih Maden ise AKP Çorum Milletvekili Aday Adayı… Kendisi milletvekili listesine alınmamış ama mağdur edilmeyerek Satranç Federasyonu üyesi yapılmış.

Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban ise AKP Hatay eski İl Yönetim Kurulu Üyesi.

Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Asım Ötegen ise Nedim Yamalı döneminde AKP Ankara İl Yönetim Kurulu yedek üyesi olarak seçilmişti.

Bir dönem Anadolu Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanan ve bu görevi esnasında sosyal medya hesaplarındaki kişisel tanıtım bilgileri bölümüne iş yeri olarak  “AKP’de çalışıyor” yazması nedeni ile tepki çeken ve Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığı döneminde Çorum’dan AKP Milletvekili adaylığı da gündeme gelen Onur Girdap da Türkiye Satranç Federasyonu’nun diğer bir Yönetim Kurlu Üyesi.

AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait belediye şirketlerinden ANTİKKAPI A.Ş’nin Genel Müdürü olan ve son yerel seçimlerde adı AKP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında da geçen İslam Yücel de yine Türkiye Satranç Federasyonu yönetim Kurulu Üyesi.

ZİRVEDEKİ YUNANİSTAN’DA FEDERASYON BAŞKANI YILLARDIR HARCIRAH ALMIYOR

Yunanistan ise son dönemde Avrupa’da satranç alanında yükselişe geçerek zirvedeki ülkelerden birisi olurken uzun yıllar Yunanistan Satranç Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Makropoulos tek bir kez dahi devletten harcırah almadı.

Satranç camiası “AKP’nin çiftliğine” dönüştürülen Satranç Federasyonu’nda yöneticilerin işinin ehli kişiler yerine kendilerine yakın liyakatsiz kişileri federasyonda para kazanmaları için görevlendirdikleri ve federasyonun “Sertifika” verme işini de liyakatten ziyade bir “Rant” aracı haline getirdiklerini ayrıca federasyon yöneticilerinin satrancın gelişimi ile uzaktan yakından alakası olmayıp devlet harcırahları ile yabancı ülkelerde gezilere katılıp en lüks otellerde,pahali restoranlarda konaklama imkanlarından yararlanmanın derdinde olduğunu belirtiyorlar…

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF’İN ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ÜCRETSİZ MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haberalternatif.dro

 

 

 

 

 

 

 

 

Okumaya Devam Et

SPOR

FIFA FUTBOLDA DEVRİM NİTELİĞİNDE DEĞİŞİKLİKLERİ GÜNDEMİNE ALDI

Yayınlanma Tarihi:

on

FIFA, futbolda devrim niteliğinde değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Futbol maçlarının sık durması ve topun oyunda kaldığı sürenin azalması gibi seyir zevkini düşüren etkenleri minimuma indirmek isteyen FIFA, 4 önemli değişikliği hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

TAÇ ATIŞLARI, KORNER GİBİ KULLANILACAK

Ajansspor’un Mundo Deportivo’dan aktardığı habere göre; FIFA, futbolu tamamen değiştirecek bazı önerileri değerlendirme kararı aldı.

Hayata geçirilmek istenen yeni kurallar şöyle:

Oyun süresini 30’ar dakikalık 2 devreye bölmek ve tıpkın basketbolda olduğu gibi her kesintide süreyi de durdurmak.
Takımlara sınırsız değişiklik yapma imkanı tanımak. Bu konuda ilk adım pandemi döneminde 3 değişiklik hakkının 5’e çıkarılması ile atılmıştı.
Taçları da korner gibi ayakla kullandırarak özellikle kaleye yakın bölgelerde daha çok gol pozisyonu üretilmesini sağlamak.
Sarı kart gören oyuncuyu, 5 dakika kenarda bekleterek takımlara kartlar konusunda daha caydırıcı bir yaptırım oluşturmak.

ALTYAPI TURNUVASINDA DENENECEK

FIFA’nın bu radikal değişiklikleri, PSV Eindhoven, AZ Alkmaar, RB Leipzig ve Club Brugge gibi kulüplerin katıldığı bir altyapı turnuvasında deneyeceği bildirildi. Dünya futbolunun patronu, bu değişikliklerin turnuva üzerindeki etkisini değerlendirecek ve daha sonra Uluslararası Kurul’a sunulup sunulmayacağını tartışacak.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

Okumaya Devam Et

SPOR

KULÜPLER BİRLİĞİ’NDEN UEFA’YA DESTEK: “AVRUPA SÜPER LİGİ’NDE YOKUZ”

Yayınlanma Tarihi:

on

Avrupa futboluna dün gece bomba gibi düşen ve 12 dev kulübün “Avrupa Süper Ligi’ni” kurmak üzere anlaşarak UEFA’ya rest çekmesi ile başlayan ve UEFA’nın da bu kulüplere çok sert bir karşılık vermesi ile iyice alevlenen tartışmalara Türkiye’den Kulüpler Birliği de katıldı.

Türkiye Kulüpler Birliği Vakfı dün gece geç saatlerde vakfın resmi sosyal medya hesabında yaptığı İngilizce paylaşım ile yaşanan tartışmalarda UEFA’nın yanında olduğunu ve kurulması planlanan “Avrupa Süper Ligi’ne” katılım sağlanmayacağını duyurdu.

Vakıftan yapılan açıklamada “Vakfın Twitter hesabından İngilizce yapılan açıklamada, “Kulüpler Birliği Vakfı, son dönemde gelişen olaylar hakkında derin endişe duymaktadır. Sözde ‘Avrupa Süper Ligi’, Avrupa futbolunun bütünlüğüne düzeltilemez bir darbe vuracaktır. Futbol ailesinin tüm paydaşları için dayanışma ve iş birliğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bir zamanda, bazı kulüplerin kendi çıkarlarını Avrupa futbolunun ortak çıkarının önüne koyan ayrılık planlarını şiddetle kınıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca “Türk Kulüpler Birliği Vakfı, kıtanın sportif değerini yaşatmak için UEFA’nın yanında yer almakta ve bütün paydaşları futbolun kalbini ve ruhunu yerle bir edecek bu talihsiz fikre karşı Avrupa futbolunu savunmaya çağırmaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: