Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

KIZILAY’DAN SKANDAL YARDIM KOLİSİ GÖRÜNTÜLERİNE AÇIKLAMA:”BAĞIŞÇIMIZIN İSTEĞİ”

Yayınlanma Tarihi:

on

İYİ PARTİ Kurucular Kurulu Üyesi ve yerel seçimlerde İYİ PARTİ’nin Fatih Belediye Başkan Adayı olan İlay Aksoy’un sosyal medya hesabından Kızılay’ın yardım kolilerindeki erzakların, Suriye Nur Derneği deposunda bu derneğin logosunu taşıyan kolilere aktarıldığı görüntüleri paylaşması Kızılay’daki yeni bir skandalı ortaya çıkartmıştı.

Görüntünün sosyal medyada yayılması ve pek çok haber sitesinde haber olması ile birlikte KIZILAY konu ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada KIZILAY’ın yardım kolilerinin Suriye Nur Dermeği’ne ait bir mekanda bulunduğu ve bu derneğe gönderildiği kabul edilirken,görüntülerin ise bu derneğin logosu olan kutulardaki hurmaların KIZILAY kolilerine aktarılması olduğu ifade edildi.

KIZILAY açıklamasında bunun Ş.K isimli bir Kızılay bağışçısının talebi olduğu belirtildi.

Açıklamada “Türk Kızılay’ı başka bir amaçla ve şartla kendisine yapılan bağışları Suriyeli mültecilere dağıtmamıştır.Pandemi sürecinde isminin açıklanmasını istemeyen Ş.K isimli bağışçımız Türkiye’de bulunan çeşitli milletlerden mültecilere dağıtılmak üzere 4495 paket gıda kolisi bağışında bulunmuştur.Söz konusu bağış, bağışçının talebi doğrultusunda aralarında Filistin,Suriye,Etiyopya gibi bir çok milletten mülteciye,bu mültecilerin dayanışma örgütleri ile birlikte dağıtılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Kızılay ismi açıklanmayan bağışçının KIZILAY’a yaptığı 4995 paket gıda kolisi yardımı ve bu bağışçının özel isteğini belirten bir yazıyı gösterir belge ise yayınlamadı.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

3 İLDE “YEMEK İHALESİ” OPERASYONU DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da son iki yılda gerçekleştirilen çeşitli yemek ihalelerine fesat karıştırdığı iddiası ile 34 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da 2018-2020 yılları arasında gerçekleştirilen ihalelere bir takım usulsüzlüklerin olduğu tespit edildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında olayla bağlantılı olduğu belirlenen 59 kişiden 38’i hakkında gözaltı kararı, 21’inin de ifadelerinin alınmasına karar verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 38 kişinin yakalanması için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda 34 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Okumaya Devam Et

DIŞ BASIN

TANRI TRUMP’UN 2. KEZ SEÇİLECEĞİNİ HABER VERMİŞ!

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD’de başkanlık seçimlerine günler kala Evanjelik kilisesinde Donald Trump şovu yaşandı. Ayin sırasında rahip “Tanrı bana ‘Başkanınızın 2. kez kazanmasını sağlayacağım’ dedi” ifadelerini kullanırken Trump da kameraların önünde kiliseye bağışta bulundu.

ABD Başkanı Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimleri öncesi bir evanjelik kilisede “kutsandı”. Yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maske takmayan Trump’a seslenen kilise liderleri, “Tanrı bana ‘Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım dedi” ifadelerini kullandı.

Trump‘ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan para destesini sayıp bağış kovasına attığı anlar da kameralara yansıdı. Trump‘ın ayin sırasında yaklaşık 160 dolar bağışta bulunduğu ifade edildi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN MENZİL TARİKATI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Özellikle Sağlık Bakanlığı içerisindeki yapılanması tartışmalara konu olan Menzil Tarikatı’nın bakanlıktaki kadrolaşması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk kanalında katıldığı programda Cüneyt Özdemir‘in Menzil Tarikatı‘nın Sağlık Bakanlığı yapılanması hakkındaki sorusunu yanıtladı.

Özdemir’in “Bir başhekim yardımcısının görevden alınması çok konuşuldu, bu vesileyle de Sağlık Bakanlığı’nda Menzil Tarikatı’nın örgütlendiği tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Bakan Koca ““Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun.” şeklinde yanıt verdi.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: