Sosyal Medya Hesaplarımız

DIŞ BASIN

KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCI: “ADAY OLMAMAM İÇİNTEHDİT EDİLDİM”

Yayınlanma Tarihi:

on

KKTC’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerine iki gün kala Tv2020 adlı bir programa katılan Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, seçimlerde aday olmaması için tehdit edildiğini açıkladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin katıldığı bir TV programında, seçimlerde aday olmaması için Türkiye resmi makamlarınca tehdit edildiğini ifade etti.

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Akıncı, konuşmasında, Türkiye’yi yönetene bağlı bir makam tarafından ‘aday olmaman senin ve ailen için iyi olur’ mesajının özel kalem müdürü aracılığıyla kendisine iletildiğini söyledi. Akıncı, mesajı sormak amacıyla Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’yi Cumhurbaşkanlığı’na davet ettiğini, ancak Başçeri’nin davete cevap vermediğini belirtti.

Akıncı, geçtiğimiz günlerde de sosyal medyada “Dünyada bu kadar açık ölüm tehdidi yapılan başka bir Cumhurbaşkanı var mı bilmiyorum” diyerek çok sayıda tehdit aldığını belirtmişti.

LEFKOŞA BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN YALANLAMA

Türkiye Lefkoşa Büyükelçiliği, konuya ilşkin şu açıklamayı yaptı.

“Tv2020 Kanalında bugün yayınlanan bir programa katılan Sayın Akıncı’nın dile getirdiği şahsına yönelik adaylıktan çekilmesi mesajı verildiği yönündeki ifadeleri tamamen gerçek dışıdır.

Türkiye Cumhuriyeti, seçimlerin güven içerisinde yapılması da dahil, her bir Kıbrıs Türk’ünün canını da malını da korumakta kararlıdır.

Türkiye’nin seçim malzemesi yapılmasının sakıncaları daha önceki çeşitli açıklamalarımızda da defalarca dile getirilmiştir.

Türkiye Cumhuriyetine yönelik bu rahatsız edici tavrın sürdürülmekte olması iyi niyetten uzaktır.”

DERVİŞ EROĞLU’NU HATIRLATTI

2000 yılında Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne adaylığını koyan Derviş Eroğlu da seçim sonucunda ikinci tura çıkmayı başarmasına rağmen aniden adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. 2010’da cumhurbaşkanı seçilen Eroğlu’nun “peşime 40 MİT mensubu taktılar” açıklaması da uzun süre konuşulmuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

DIŞ BASIN

PUTİN’DEN “BİDEN-RUSYA İLİŞKİSİ” KONUSUNA AÇIKLAMA GELDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,ABD’de yaklaşan başkanlık seçimleri öncesinde Başkan Trump’un rakibi Joe Biden hakkındaki “Rusya ile bağlantıları var ve Rusya’dan para alıyor” iddiaları sonrasında yaptığı açıklama ile konya dahil oldu.

ABD Başkanı Trump geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Demokrat Partili rakibi Joe Biden’in oğlu Hunter Biden’in eski Moskova Belediye Başkanı Yuriy Lujkov’un eşi Elena Baturina ile olan ticari ilişkileri hakkındaki haberler sonrasında bu haberleri “Büyük olay” olarak nitelendirmişti.

Trump, Miami’deki seçim konuşmasında, “Onlar (Biden Ailesi) Rusya ile iş yaptı.Joe Biden’ın oğlu Moskova Belediye Başkanı’nın eşinden 3,5 milyon Dolar aldı. Joe Başkan Yardımcılığı’na gelmeden önce hiç bir şeyi yoktu” ifadesini kullanmıştı.

Bu açıklamalar ABD’de büyük bir tartışmanın da fitilini ateşlerken konuya bugün Rusya Devlet Başkanı Putin de dahil oldu.

Sputnik’in haberine göre Rossiya 1 televizyonuna demeç veren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Hunter Biden’ın Ukrayna’da petrol ve gaz sektöründe en az bir şirkete sahip olduğuna ve iyi kazanç sağladığına dikkat çekerek “Ben burada bir suç görmüyorum, en azından bununla ilgili bilgi sahibi değiliz. Ayrıca bu bizi hiç ilgilendirmez, bu Amerikalı ve Ukraynalıların meselesi” dedi.

Ancak Putin‘in, Trump‘un “Rusya Biden’e para ödüyor” iddiası kendisine sorulduğunda yorum yapmaması ile özellikle dikkat çekti.

Putin’in Rossiya 1’e verdiği demeçte eski Moskova Belediye Başkanı Yuriy Lujkov’un eşi Elena Baturina’nın Biden’la bağlantıları olduğuna dair iddialar da gündeme geldi.

Putin, “Muhtemelen Baturina’nın yabancı partnerleriyle çok sayıda iş ilişkisi vardı. Bunların arasında ABD’lilerin olup olmadığını bilmiyorum, bu konuda hiçbir bilgim yok” diye konuştu.

Hunter Biden‘ın eski ortağı olduğunu iddia eden Tony Bobulinski, Çin ile iş yapan şirkete Hunter Biden tarafından CEO olarak getirildiğini ve Biden ailesi ve yabancı kurum ve kişilerle olan iş ilişkisine dair kayıtları yakın zamanda Senato’daki ilgili komitelere vermeyi planladığını belirtti. Bobulinski, Hunter Biden’ın babasının ismini kullanarak Çin’den milyonlarca dolar aldığını öne sürmüştü.

New York Post gazetesinin 14 Ekim’de yayımladığı haberde, Biden’ın Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde, oğlu Hunter Biden’ın Ukrayna menşeli enerji firmasıyla ilişkilerine müdahil olduğu ve bu firmayı soruşturan başsavcıyı görevden almaları için Ukrayna’ya baskı yaptığı iddia edilmişti.

Okumaya Devam Et

DIŞ BASIN

NASA’DAN TARİHİ “BULUŞ” AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

NASA’dan tarihi bir “keşif” açıklaması geldi…

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Ay konusunda çok önemli bir buluş yaptıklarını açıkladı.

NASA’nın üst düzy yöneticilerinden Jim Bridenstine resmi Twitter hesabından yaptığı açıklada Ay’ın yüzeyinde su bulunduğunu açıkladı.

Bridenstine açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“@SOFIATelescope’u kullanarak,Ay’ın Güneş ışığı alan tarafında ilk kez su tespit ettik.Henüz kaynak olarak kullanıp kullanamayacağımızdan emin değiliz ancak Ay’da su ile ilgili öğrendiklerimiz Artemis keşif planlarımız için anahtar niteliğinde”

(Kaynak:HÜRRİYET)

 

Okumaya Devam Et

DIŞ BASIN

TANRI TRUMP’UN 2. KEZ SEÇİLECEĞİNİ HABER VERMİŞ!

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD’de başkanlık seçimlerine günler kala Evanjelik kilisesinde Donald Trump şovu yaşandı. Ayin sırasında rahip “Tanrı bana ‘Başkanınızın 2. kez kazanmasını sağlayacağım’ dedi” ifadelerini kullanırken Trump da kameraların önünde kiliseye bağışta bulundu.

ABD Başkanı Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimleri öncesi bir evanjelik kilisede “kutsandı”. Yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maske takmayan Trump’a seslenen kilise liderleri, “Tanrı bana ‘Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım dedi” ifadelerini kullandı.

Trump‘ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan para destesini sayıp bağış kovasına attığı anlar da kameralara yansıdı. Trump‘ın ayin sırasında yaklaşık 160 dolar bağışta bulunduğu ifade edildi.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: