Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

MENZİLCİ GATA BAŞHEKİM YARDIMCISINİN SİCİLİ KABARIK ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF

15 Temmuz darbe girişimi ardından ismi değiştirilen ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi olan GATA’nın Başhekim Yardımcısı Dr.Ali Edizer Medeni Kanun’u eleştirerek,medeni kanunun zinaya yol açtığını belirterek çok eşliliği savuna paylaşımları ile gündeme oturdu.

Ancak bu Başhekim Yardımcısı Dr.Ali Edizer‘in ilk vukuatı değil. Edizer‘in sicilinde böylesi pek çok skandal olduğu ortaya çıktı.

MENZİLCİ BAŞHEKİM YARDIMCISININ ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİ

Sağlık Bakanlığı’ndaki görevine MHP-DSP-ANAP koalisyonu döneminde Osman Durmuş’un Sağlık Bakanlığı döneminde başlayan Dr.Ali Edizer‘in “Jet Hızı” ile yükselişi ise 2012 yılında Sağlık Bakanlığı görevine Menzil Tarikatı’na yakınlığı ile bilinen ve görev süresi içerisinde gerek üst düzey bürokrat atamalarında Menzil Şeyhi’nin fikirlerini alan, gerekse Menzil Cemaati’nin Sağlık Bakanlığı içinde çok ciddi güç kazandığı Prof.Dr.Recep Akdağ’ın gelmesi ile başlıyor.

Zira Dr.Ali Edizer de Menzil Cemaati mensubu. Hatta sıklıkla ve açık şekilde Menzil Tarikatı’nı ve şeyhini öven paylaşımları sosyal medya hesaplarından paylaşmakta.

2012 yılında Sağlık Bakanı olan Prof.Dr.Recep Akdağ yakın çalışma ekibini kurarken ilk yaptığı atamalardan bir tanesi de kendisi gibi Menzilci Dr.Ali Edizer‘i Sağlık Bakanlığı Müsteşar Danışmanı olarak atamak sonrasında ise Sağlık Bakanı Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirmek oluyor…

Bu tarihten sonra çok koyu bir AKP’li de olan Dr.Ali Edizer’in “Durdurulamaz Yükselişi” başlıyor…

10 Şubat 2012 tarihinde Sağlık Bakanı Özel Kalem Müdürlüğü görevine atanmasının ardından bu görevi uzunca süre yerine getiren Edizer sonrasında önce Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Danışmanı,sonrasında ise sırasıyla Dr. A. Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı ve son olarak Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı görevlerine getiriliyor.

BU İLK VUKUATI DEĞİL

Bugün Medeni Kanun’u eleştiren ve çok eşliliği savunan aynı zamanda  İsviçre’den alınan Medeni Kanun’un zinaya teşvik ettiğini iddia ederek gündeme gelen Dr.Ali Edizer‘in bundan öncede skandal vukuatları bulunmakta.

2015 yılında Ankara Onkoloji Hastanesi Başhekim Yardımcılığı yaptığı dönemde annesi Nurten Akdoğan’ın kemik raporunda isim, boy ve kilo gibi bilgilerin bulunduğu bölüme “Irk: Türk” ibaresinin bulunmasına tepki gösteren Akademisyen Yalçın Çakmak’a “Siz Kürtsünüz,sizinle konuşmak istemiyorum” diyerek Çakmak ile yanındaki bir diğer akademisyen arkadaşı Ahmet Bülent Özer’i özel güvenlik görevlilerine darp ettirmişti.

Olay büyüyüp karakolluk olduğunda ise Dr.Ali Edizer Yalçın Çakmak ve arkadaşını sadece Kürt oldukları için hastanede karışıklık çıkarmak için hastaneye gelmekle suçlayarak kendisini savunmuş ve o dönem de konu medyaya yansıdığında “Nefret Suçu” işlediği gerekçesi ile ciddi tepki çekmişti.

BİLİM KURULU ÜYELERİNİN GÖRÜŞ BEYAN ETMELERİNE DE KARŞI…

Sosyal medya hesabı olarak özellikle Facebook’u daha aktif olarak kullanan Dr.Ali Edizer burada yaptığı pek çok paylaşımında da batı karşıtı videolar ve gönderiler paylaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde ise Dr.Ali Edizer Bilim Kurulu Üyesi olan doktorların kamuoyu ile açık şekilde bilgi paylaşmasını eleştirmiş,bunu yapmak isteyen Bilim Kurulu Üyelerini istifaya davet etmişti.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

HATAY’DA ELE GEÇİRİLEN CANLI BOMBANIN FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi:

on

Hatay’da bu gece yaşanan çatışma ve patlamalar sonrasında güvenlik güçleri ile teröristler arasında İskenderun Çarşı mevkiinde yaşanan son çatışma sonrasında 2. canlı bomba sağ olarak ele geçirilmişti.

Sağ olarak ele geçirilen canlı bombanın fotoğrafını Cumhuriyet Gazetesi Hatay Temsilcisi Tuba Alvanoğlu yayınladı.

İşte kimlik bilgileri henüz tespit edilemeyen o teröristin Tuba Alvanoğlu’nun şahsi Facebook hesabından yayınlanan fotoğrafı.

Öte yandan bölgeden Haber Alternatif’e ulaşan fotoğraflarda çatışma ve patlama esnasında polis araçlarının da ciddi hasar aldığı görülüyor…

İşte teröristler ile yaşanan çatışmada adeta “Hedef” haline gelen olan o polis aracı:

Öte yandan Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada, “Bugün itibarıyla Amanoslar’da PKK terör örgütü imha edilmiştir ve herhangi bir PKK terör örgütü birimi de kalmamıştır” dedi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK ESKİ BAKANI OSMAN DURMUŞ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören eski Sağlık Bakanlarından Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.

Ayrıntılar az sonra…

OSMAN DURMUŞ KİMDİR?

DSP-MHP-ANAP Koalisyon Hükümeti’nde Sağlık Bakanı olan Durmuş, 5 Ağustos 1947’de Çankırı’da doğdu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Osman Durmuş, aynı fakültenin Anatomi Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi yaptı ve Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası’nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Durmuş, 1990’da doçent, 2003 yılında profesör oldu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda yaklaşık 60 makalesi yayımlanan Durmuş, MHP’den Kırıkkale Milletvekilliği yaptı.

57’nci Hükümet’te Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Osman Durmuş, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

HATAY’DA ÇATIŞMA YAŞANDI,2.CANLI BOMBA SAĞ OLARAK ELE GEÇİRİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Hatay’da yaşanan patlamanın ardından devam eden operasyonda teröristler ile çatışma yaşandı…

Hatay Söz Gazetesi yazarı Murat Mutlu’nun bildirdiğine göre emniyet güçlerinin takip ettiği teröristler ile polis arasında İskenderun Çarşı’da çatışma başladı.

Yine İskenderun’da gazetecilik yapan Neşet Alkan ise evinin önünde gerçekleşen çatışmada 1 polis memurunun hafif şekilde yaralandığı bilgisini aktardı.

Çatışma sonucunda 2. canlı bomba sağ olarak ele geçirildi.

Öte yandan Hatay bazı yerel kaynaklar teröristlerden birisinin öldürüldüğü bilgisini verirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 teröristin de sağ olarak ele geçirildiğini açıkladı.

Teröristlere ait olan aracın da ele geçirildiği belirtildi.

İşte Haber Alternatif’e ulaşan o aracın görüntüsü:

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: