Sosyal Medya Hesaplarımız

MEDYA

MENZİLCİ MÜDÜRLER RESMİ KAYITLARA GİRDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Sürekli Menzil Tarikatı’nın merkezine giden polis müdürlerinin ifadeleri müfettiş raporlarına ytansıyarak devletin resmi kayıtlarına girdi.

T24 yazarı Tolga Şardan Menzilci polis müdürlerinin müfettiş raporlarında yer alan ifadelerini köşesine taşıdı.Şardan’ın T24’te aktardığına göre, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 2 Ağustos 2016’da başlatılan FETÖ soruşturmasında görev alan Mersin Emniyeti TEM Şubesi Müdürü Yaşar Gidiş, İstihbarat Şubesi Müdürü Faruk Ufuk Solmaz ve eski polis ve aynı zamanda Emniyet İstihbaratı’nın RX 70 koduyla yardımcı istihbarat elemanı olarak görev yapan A.V hakkında “adli görevin kötüye kullanılması”, “soruşturmanın gizliliğini ihlal” ve “kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” iddialarıyla hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yargılama sonunda hapis cezası alan polis müdürlerinin, cezaları para cezasına çevrildi. Söz konusu polislerin aldıkları hapis cezalarına rağmen terfi ettirildiğini aktaran Şardan, “Emniyet Genel Müdürlüğü, bir nevi FETÖ borsası olarak tanımlanacak sürecin içinde bizzat yer alan iki polis müdürünü adeta taltif ederek görev almasını sağladı” ifadelerini kullandı.

Adı geçen polis müdürlerinin aldıkları hapis cezalarına karşın elde ettikleri rütbe terfileri ve görev yerleriyle ilgili onayların altında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzası olduğuna dikkat çeken Şardan, yazısında ayrıca Menzil cemaatinin merkezi Adıyaman’a giden polis müdürlerinden de bahsetti. Şardan, yazısında Menzil’e giden polis müdürlerinin müfettiş raporlarına yansıyan ifadelerine yer verdi.

Soylu’nun, TBMM’de geçen yılki bütçe görüşmeleri sırasında CHP’li Ali Öztunç’un sorusunu yanıtlarken “Emniyet teşkilatında bir tane Menzilci bulsunlar, bu makamı bırakırım” sözlerini hatırlatan Şardan, “Demek ki Emniyet’te Menzilci varmış” dedi.

Tolga Şardan’ın “Hapis cezası alan müdürlere terfi ve Menzilci polis müdürleri” başlıklı yazısı şöyle:

“(…) Kısaca hatırlatayım, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik -henüz AKP ile MHP arasında Cumhur İttifakı’nın kurulmadığı ve iki partinin birbirlerini kıyasıya eleştirdiği günlerde- 2 Ağustos 2016’da başlatılan FETÖ soruşturmasında Mersin Emniyeti TEM Şubesi Müdürü Yaşar Gidiş, İstihbarat Şubesi Müdürü Faruk Ufuk Solmaz ve eski polis ve aynı zamanda Emniyet İstihbaratı’nın RX 70 koduyla yardımcı istihbarat elemanı olarak görev yapan A.V hakkında “adli görevin kötüye kullanılması”, “soruşturmanın gizliliğini ihlal” ve “kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” iddialarıyla hapis cezası istemiyle Mersin’de dava açılmıştı.

Mersin 11. Asliye Ceza Mahkemesi yargılama sonunda verdiği kararda, dönemin Mersin Emniyeti İstihbarat Şube Müdürü olan Faruk Ufuk Solmaz’a “görevi kötüye kullanma” suçundan 5 ay hapis cezası verdi. Ancak, mahkeme hapis cezasını 3 bin lira para cezasına çevirdi.

Benzer karar dönemin Mersin Emniyeti TEM Şube Müdürü Yaşar Gidiş için de verildi. Gidiş de, meslektaşı Solmaz gibi önce 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Fakat ceza diğer sanık gibi 3 bin lira para cezasına çevrildi.

Aynı dosyada yargılanan RX 70 kodlu Yardımcı İstihbarat Elemanı ve eski polis Abdülvahit Vardar ise, kamu görevini usulsüz üstlenmek suçundan 3 ay hapis cezası aldı. Bu ceza da bin 500 lira para cezasına çevrildi.

HAPİS CEZASI ALAN MÜDÜRE TERFİ TALTİFİ

Şimdi gelelim işin en önemli boyutuna…

Emniyet Genel Müdürlüğü, bir nevi FETÖ borsası olarak tanımlanacak sürecin içinde bizzat yer alan iki polis müdürünü adeta taltif ederek görev almasını sağladı.

Haklarında açılan adli ve idari soruşturmalar devam ederken TEM Şube Müdürü Yaşar Gidiş, Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu’nca bir üst rütbeye terfi ettirildi. Rütbe terfisini alan Gidiş, yükseldiği yeni rütbesiyle Siirt Emniyet Müdür yardımcısı oldu.

Gidiş, haklarında hapis cezası verilen davanın tamamlanmasıyla birlikte bu kez bulunduğu rütbesi kendisinde kalmak koşuluyla Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu’na müfettiş olarak atandı!

Bu görevlendirmeyle Gidiş, emniyet teşkilatının en kritik soruşturmacı biriminde çalışmaya başladı.

Diğer sanık polis müdürü Faruk Ufuk Solmaz ise, ortaya çıkan olayın akabinde Mersin’den Aydın’a tayin edildi. Burada şube müdürü olarak görev yapan Solmaz, 5 ay hapis cezası almasına karşın bir üst rütbeye terfi ettirildi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın başkanlığını yaptığı Yüksek Değerlendirme Kurulu’nun 2020’deki kararları çerçevesinde Aydın Emniyet Müdür yardımcısı yapıldı.

Peki, hem Gidiş’in, hem de Solmaz’ın aldığı hapis cezalarına karşın elde ettiği rütbe terfileri ve görev yerleriyle ilgili onayların altında kimin imzası var?

Onaylarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzası mevcut.

MÜFETTİŞ RAPORUNDAKİ MENZİLCİ POLİS MÜDÜRLERİ

Bu kadarla kalsa iyi, devam ediyorum…

Mersin’de yaşanan garipliklerin araştırılıp soruşturulmasıyla hazırlanan müfettiş raporlarında çok önemli bir konu daha var.

Her ne kadar bu durum, İçişleri Bakanlığı’nca Mersin konusunda müfettişlere verilen “araştırma – soruşturma onayında yer almadığı” gerekçesiyle kapsam dışı kalmış olsa da, devletin resmi kayıtlarına girmiş durumda. Hem sadece İçişleri Bakanlığı kayıtları da değil, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kayıtlarında da resmi olarak bulunuyor.

Olayın içeriği şöyle:

Önceki iki yazıya konu olan olayların içinde yer alan iş insanı Ahmet Barış Sanal, kendisinin bizzat tanık olduğu önemli bir süreci müfettişlere aktardı.

Sanal’ın; şikâyeti kapsamında hazırlanan müfettiş raporundaki anlatımlarında, hakkında hapis cezası verilen Mersin Emniyeti İstihbarat Müdürü Faruk Ufuk Solmaz’ın, yine Mersin Emniyeti’nde görev yapan İl Emniyet Müdür Yardımcıları Murat Esertürk ve Recep Güzelyazıcı’yı takip ettirip haklarında dosya hazırladığı iddiası yer aldı.

Sanal’ın iddiasına göre, İstihbarat Müdürü Solmaz, her iki polis müdürünü “Menzil tarikatından oldukları” gerekçesiyle takip ediyordu.

Sanal, müfettişlere verdiği ifadede özetle şöyle diyordu:

“İstihbarat Şube Müdürü Faruk Ufuk Solmaz’ı tanırım. 2016 yılı ortalarında bir gün bana kendisinden sorumlu il emniyet müdür yardımcısı Recep Güzelyazıcı ile İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Esertürk’ün Adıyaman’a Menzil’e gidip geldiğini söyledi. Bana, Plaka Tanıma Sistemi ile bunu tespit ettiğini, A4 sayfasından renkli basılı bir resmin elinde olduğunu söyledi ve bana gösterdi.

Recep Müdür’e ait 71 plakalı Megan marka aracın görüntüsüydü. Ben de ‘Niçin bunları takip ediyorsun, bu doğru mu?’ diye sorduğumda, bana ‘Bunlar Menzilci’ dedi. Mersin Hazreti Miktad Camii’nin karşı tarafında bulunan Menzilcilere ait kahveye giderken de Murat Esertürk ve Recep Güzelyazıcı’nın görüntülerinin olduğunu söyledi. Ancak görüntüleri bana göstermedi.

* Ufuk Müdür, hatta Recep Müdür’ün Menzil’e gittiği halde bu konuyu gizleyerek mahiyetinde olmasına rağmen kendisine ‘Bana kardeşimle ilgileneceğim. O yüzden izin aldım’ diyerek ‘Bana yalan söyledi’ dedi. Ancak, ben Ufuk Müdür’le aramda geçen konuşmayı Murat Esertürk ve Recep Müdür’le konuştum. ‘Menzil’e gitmişsiniz, bu konuşuluyor’ dedim. Onlar da bana bunu nerden duyduğumu sordular. Ben de gerginlik olmasın diye Ufuk Müdür’ün söylediğini onlara söylemedim.”

Sanal’ın bu iddiası üzerine polis başmüfettişleri bu kez Menzil Tarikatı’nın merkezi olan Adıyaman’ın Kâhta ilçesindeki dergâha gidip gitmediklerini Esertürk ve Güzelyazıcı’ya sordu.

‘ADIYAMAN’A GELMİŞKEN MENZİL’E GİTTİK’

Polis müdürlerinden Esertürk özetle şu yanıtı verdi:

“Adana’da izinli olduğum süre içerisinde aynı lojmanda oturduğum karşı komşum olan Polis Akademisi ve meslek hayatım boyunca tanıdığım sevdiğim ve güvendiğim meslek arkadaşım 2. Sınıf Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı’nın yeğeninin kız isteme konusunun olduğundan dolayı beni arayarak birlikte gitme teklifinde bulundu.

Daha sonra kendisine ait 71 AS 912 plakalı araçla Adana’dan Adıyaman’a gittik. Ben hem sosyal yaşantım hem de il emniyet müdür yardımcısı olarak sivil toplum örgütleri ve her türlü platformla toplumsal olaylarda karşılaştığımızdan yakın ilişki içinde bulunmaktayım. Adıyaman’a hayırlı bir iş için gittiğimiz esnada halk tarafından Menzil olarak bilinen yerde bir eğitim kurumunun açılacağını sosyal medya da duydum. Ve Recep Güzelyazıcı’ya da hazır Adıyaman’a gelmişken buraya gitme teklifinde bulundum. Kendisi de beni kırmayarak kabul etti. Bu nedenle belirtilen araçla Adıyaman’da Menzil’de bulunduk.”

‘TAMAMEN MERAKIM ÜZERİNE MENZİL’E GİTTİM’

Kendisinden kıdem olarak büyük meslektaşıyla beraber Menzil cemaatinin merkezi Adıyaman’a giden diğer polis müdürü Recep Güzelyazıcı ise süreci özetle şöyle anlattı müfettişlere:

“28 Mart – 1 Nisan 2016 tarihlerinde birtakım özel işlerim sebebiyle 5 günlük senelik izine ayrılmıştım. Elazığ’da ikamet eden ablamın oğluna kız isteme amacıyla Adana’ya, oradan da Adıyaman’a gittim. Mersin’de beraber çalıştığımız o anda Adana’da senelik izinde bulunan yakın arkadaşım Murat Esertürk’le birlikte özel aracımla Adıyaman’a gittik. Adıyaman’da bulunduğumuz sırada kamuoyunda sıkça bilinen Menzil isimli köyde bir külliye açılışını yapılacağını duymuştuk. Oraya kadar gelmişken oraya uğrayalım dedik ve Murat Esertürk’le beraber oraya gittik.

Ülkemizin ve teşkilatımızın içerisinden geçtiği bu zorlu süreçte önce Allah rızası sonra da bu devletin bekası için çalışmaya halen devam ediyorum. Dün olmadığı gibi bugün de hiçbir yapıya bağlı veya bağımlı değilim. Herhangi bir tarikatla hiçbir alakam yoktur. İstihbaratçı olduğum için oraya da bürokratların zaman zaman gittiğini duymaktaydım. Tamamen merakım üzerine gittim. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşsaydım bunu da ilgili yerlere bildirmekten kaçınmayacağımın bilinmesini isterim.”

Bu cemaat ve tarikat işlerini takip edenler, bir cemaat veya tarikatın dergâhına herhangi bir yere gider gibi gidilmeyeceğini iyi bilir. Hep referanslı gidişler olur ya da cemaatin / tarikatın içindeyseniz kapılar zaten ziyaretçiye ardına kadar açılır.

Ayrıca, her iki polis müdürünün ifadesinde belirtildiği gibi Menzil cemaatinin külliye açılışı da böyledir. Davetli ya da cemaatten değilseniz köye girişiniz uygun bulunmaz, alınmazsınız! Merak için Menzil’in dergâhına girilmez.

DEMEK Kİ EMNİYET’TE MENZİLCİ VARMIŞ…

Bir de madalyonun öbür yüzü var ki, esas önemli olan da bu.

Müfettiş raporlarında Menzil cemaatine gidip ziyaret yaptıkları iddiası yer alan iki polis müdürünün şu andaki görev yerleri neresi?

Murat Esertürk halen Yozgat Emniyet Müdürü olarak teşkilatta görevli. Esertürk, il emniyet müdürü olmadan önce son olarak 2 yıl boyunca Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın “sol kolu” olarak görev yaptı. Kentteki tüm asayiş olaylarından sorumlu idi. Sonrasında yine İçişleri Bakanı Soylu’nun onayı ile 1. Sınıf Emniyet Müdürü oldu.

Ankara Emniyet Müdürü Yılmaz’ın “sağ kolu” ise, başkentteki çetelerle, suç gruplarıyla mücadele eden birimden sorumlu olan yardımcısı Alp Aslan. Aslan, 15 Temmuz’un kilit ismi Adil Öksüz’ün firarıyla ilgili yargılandı. Yakın zamanda beraatini aldı.

Recep Güzelyazıcı ise, kendisinin de açıkladığı gibi Emniyet İstihbaratı’nda görev yaptı yıllarca. Şimdi ise, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun memleketi Trabzon’daki polis okulunun müdürü olarak emniyet teşkilatına polis memuru yetiştirilmesinden sorumlu.

Bu iki ismin 2019’daki görevlendirmelerinde ise, ilk sırada Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş var. Her 10 Kasım’da teşkilat mensuplarının başında Anıtkabir’e gidip Kurucu liderimiz Atatürk’ün mozolesine çelenk koyan ve Anıtkabir defterine “Senin ışığından, gösterdiğin yoldan faydalanıyoruz” cümleleri yazıp imzalayan Aktaş, sonra da tarikat ve cemaatlerle bağı olduğu iddia edilen personelin tayinlerine imza atıyor!

SOYLU’NUN İMZASI

Kararnamedeki ara imza emniyetten sorumlu bakan yardımcısı Muhterem İnce.

Son imzanın sahibi ise, TBMM’de geçen yılki bütçe görüşmeleri sırasında CHP’li Ali Öztunç’un sorusunu yanıtlarken “Emniyet teşkilatında bir tane Menzilci bulsunlar, bu makamı bırakırım” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu.

Polis Okulu Müdürlerinin ataması bakan yetkisinde olduğu için doğrudan Soylu’nun imzası var. İl Emniyet Müdürleri’nin ataması ise Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yapılıyor.

Esertürk’ün içinde yer aldığı kararnamenin imzalanması sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan nasıl ikna edildi? Onu bilemiyorum, doğrusu…

İçişleri Bakanlığı ya da Emniyet Genel Müdürlüğü, sonucunda neyle karşılaşılacağı az çok bilinen söz konusu iddialar hakkında herhangi bir inceleme veya araştırma yapmadı. Bu yüzden, iki polis müdürünün durumu “soru işareti” olarak kaldı.

* * *

Mersin’de yaşananlarla ilgili olup bitenler böyle. Önümüzdeki süreçte bu konularda yeni gelişmeler yaşanması olası.

Dosyayı şimdilik bu haliyle kapatıyorum.”

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

MEDYA

TWİTTER CLUBHOUSE’U SATIN ALIYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Son aylarda adeta “Fırtına gibi esen” ve gerek Dünya’da gerekse Türkiye’de son derece popüler hale gelen Clubhouse uygulamasını satın almak için Twitter masaya oturdu.Sosyal medya dünyasının son dönemde parlayan platformuna Twitter’ın talip olduğu belirtildi.

Bloomberg’in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Twitter, sohbet odası sosyal ağ girişimi Clubhouse’u satın almak üzere son aylarda görüşmeler yürüttü.

Görüşmelerde Clubhouse potansiyel değerlemesi yaklaşık 4 milyar dolar olarak değerlendirildi. Kaynaklara göre halihazırda devam etmeyen görüşmelerin neden durduğu ise belirsiz.

Twitter sözcüsü Bloomberg’e konuya ilişkin yorum yapmadı. Clubhouse temsilcisi de ilk etapta yorum talebine yanıt vermedi.

Bloomberg, bu hafta Clubhouse’un 4 milyar dolarlık değerleme hedefiyle fonlama elde etmek için yatırımcılarla görüştüğünü yazmıştı. Twitter ile görüşmelerin ilerlememesi sonrası Clubhouse benzer değerlemeyle fonlama elde edip edemeyeceğini test ediyor.

Henüz bir yaşını doldurmuş olan Clubhouse uygulaması sayesinde kullanıcılar sohbet odalarına katılıp tartışmaları ve söyleşileri dinleyebiliyor, el kaldırma özelliği ile tartışmalara katılabiliyor.

Twitter’ın Clubhouse’un rakibi olarak 2020’de sunduğu Spaces ise henüz beta versiyonuyla deneniyor.

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

Okumaya Devam Et

MEDYA

CAN ATAKLI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

Yayınlanma Tarihi:

on

TELE1’de her sabah gazete manşetlerini yorumladığı programı ile milyonları ekrana kilitleyen Can Ataklı bugün sabah programın bir bölümünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır eleştiriler getirdi.

Kılıçdaroğlu’nun sürekli yandaş medyaya röportaj vermesi ve yandaş gazetecilerin programlarına katılmasını ağır bir dille eleştiren Ataklı “Nerde yandaş,yalaka,tetikçi varsa onların yanındasınız” dedi.

Ataklı 20 yıldır ekranlarda olduğunu belirterek Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek bir gün kendisinin programına katılmadığını belirterek “Ama Nagehan Alçı’yı,Rasim Ozan Kütahyalı’yı ararsınız” dedi.

Ataklı ayrıca önümüzdeki süreçte iktidar değişse ve iktidara CHP gelse dahi “Eni iyi yerlere” yine bugünün yandaş gazetecilerinin geleceğini savunarak “Çünkü onlar hemen rüzgara göre değişecekler” şeklinde konuştu.

İşte Can Ataklı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na zehir zemberek eleştirilerde bulunduğu o anlar…

________________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

Okumaya Devam Et

MEDYA

CEM KÜÇÜK’ÜN 2 YIL 4 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Yandaş AKP medyasının en önemli “Saldırgan” isimlerinden Cem Küçük hakkında bir televizyon kanalında katıldığı programda emekli Orgeneral Hurşit Tolon hakkında sarf ettiği “Darbeci ve cuntacı” ifadeleri nedeni ile 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Veryansın TV’nin haberine göre İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Cem Küçük’ün 14 Şubat 2020’de bir televizyon kanalındaki programda “Ergenekon, Balyoz sapına kadar doğru bir olay o zaman milletin bu darbe ihtimalleri doğruydu. (…)Hurşit Tolon bunların hepsi sapına kadar darbeci ve cuntacı adamlardır” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Bunun üzerine Hurşit Tolon’un darbe girişimiyle alakalı dosyalarda adının geçmediği, yalnızca bir dosyada adının geçtiğini, o dosyada da beraat kararı aldığını belirtilerek savcılığa şikayette bulunduğu anlatıldı.İddianamede, söz konusu yayının incelendiği ve şüpheli Cem Küçük’ün şikayete konu sözleri söylediği tespit edildi.

TARAFLAR UZLAŞMADI

Şüpheli Cem Küçük’ün ifadesinde, hiç kimseyi zan altına bırakma çabasında olmadığını, zihniyeti eleştirdiğini, 2006-2007-2008 yıllarında yaşanan olaylara gazeteci kimliğiyle eleştiride bulunduğunu söylediği de iddianamede yer aldı.

Şikayetçi Hurşit Tolon’un, İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılamasında tüm suçlamalardan beraat ettiğinin ve bu kararın da kesinleştiğini tespit eden savcılık, Cem Küçük’ün hakaret suçunu işlediğine kanaat getirdi.

“Hakaret” suçunun uzlaşma kapsamında kalması nedeniyle dosyanın Uzlaştırma Bürosu’na gönderildiği, tarafların uzlaşmalarının sağlanamadığı kaydedildi. Bunun üzerine şüpheli Cem Küçük hakkında “Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. İddianame kabul edilirse Cem Küçük, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

_______________________________________________________________________________________________

BAĞIMSIZ GAZETECİLİĞE DESTEK OLMAK İÇİN;

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, bağımsız ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, DİJİTAL KİTAPLARIMIZDAN (e-kitap) satın alabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

DİJİTAL BOOK STORE SANAL KİTABEVİ:

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=dijitalbookstore&sid=d2FqS25GbkNlRDh0dW5ucjBfLTFfIF8g

YOUTUBE KANALI LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: