Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

MÜBARİZ MANSİMOV’U KURTARMAK İÇİN SAHTE BELGE DÜZENLENMİŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

FETÖ’den tutuklu Mübariz Gurbanoğlu’nun serbest bırakılması için Mübarizler Limited tarafından gönderilen bir sahte mektupta sadece devlet belgelerinde kullanılan Azerbaycan tuğrası, Haydar Aliyev ile şehit ve gazilerin isimleri kullanıldığı ortaya çıktı.

Haber Global’de yayınlanan habere göre FETÖ’den tutuklanan ve hakkında hazırlanan iddianamede 15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında dahi FETÖ’ye destek verdiği belirtilen Palmali Grubu’nun sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun serbest bırakılması için gazilerin adını kullanarak sahtecilik yapılan bir mektup gönderildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen mektupta, sadece devlet belgelerinde kullanılan Azerbaycan tuğrası, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in babası olan ve Azerbaycan’ın önceki Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, Azerbaycan şehit milli kahramanı Mübariz İbrahimov, Karabağ gazileri ve Azerbaycan şehit ailelerinin adı kullanıldığı ortaya çıktı.

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun 900 milyon dolarlık borç yüzünden iflas eden Palmali tarafından yayınlanan mektubu gazilerin adını kullanarak sahtecilik yapan Mübarizler Limited şirketi gönderdi.

7 Mart’ta FETÖ üyeliğinden tutuklanarak cezaevine gönderilen Mübariz Gurbanoğlu’nun ismi halen Ermenistan işgali altında bulunan Dağlık Karabağ’a gidip tek başına savaşarak şehit olan Mübariz İbrahimov’un ismiyle de yan yana getirildi.

Haber Global’in haberine göre hakkında hazırlanan  FETÖ iddianamesinde, silahlı terör örgütü üyesi olmak suçlamasıyla 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenen Mübariz Gurbanoğlu’nun, terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in eşyalarını şirketinin girişinde sergilediği, ABD’de ziyaret ettiği Gülen için uçağını hazır ettiği de yer almıştı.

Mübariz Gurbanoğlu’nun Ermeni ortağı Levon Termenzhyan da ABD hazinesini 1 milyar dolar dolandırmak iddiasıyla yargılandığı davada suçlu bulunmuştu.

Termenzhyan ile ortaklığını inkar eden Gurbanoğlu’nu ise “Mubariz Mansimov bizim partnerimizdi. Mansimov ile 2016 yılında babamın talimatıyla Kaliforniya merkezli Palmali USA LLC isimli şirket kurduk. Mubariz’in söyledikleri doğru değildir.” diyerek Levon Termendzhyan’ın oğlu George Termendzhyan bizzat yalanlamıştı.

Çeşitli ülkelerdeki bankalar, Gurbanoğlu’nun Palmali’sine verdikleri 900 milyon dolarlık borcun peşine düşmüş, grubun gemilerine el konmuş, Rusya mahkemesi şirketin iflasını onaylayınca, Rus bir banka da kredisi ödenmeyen gemileri geri almıştı.

Rus bankasının İngiltere Yüksek Mahkemesi’nden talebi sonrasında Mansimov’un tüm dünyadaki mal varlıkları ve banka hesaplarının dondurulması yönünde ihtiyati tedbir kararı verilmiş, böyle Gurbanoğlu’nun şirketi Palmali, 900 milyon dolarlık borçla iflas etmişti.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

BOLU’DAKİ “ASFALT” RANTINI TANJU ÖZCAN AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi:

on

Bolu’nın CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan,yaptığı açıklama ile Bolu Özel İdaresi’nin özel bir firmaya para kazandırmak adına kendilerinin çok daha ucuz fiyat vermesine rağmen asfaltlama ihalesini özel bir firmaya verdiğini açıkladı.

Bolu’nun Sazakiçi Köyü’ne yapılacak sıcak asfalt dökümü için kamunun daha az para ödemesi amacı ile İl Özel İdare’nin açtığı ihaleye girdiklerini ve ihalenin kendilerine verilmek istenmemesine rağmen en düşük vermeleri sonucunda ihalenin Bolu Belediyesi’nin şirketi olan Bolu Bel’de kaldığını belirten Tanju Özcan sonrasında yaşanan süreçte ise kamunun zarar uğratıldığını belirtti.

10 gün içerisinde ihale için Bolu İl Özel İdaresi’nin kendileri ile sözleşme imzalaması gerekirken 9.gün “Kaynak olmadığı” gerekçesi ile ihaleyi iptal ettiğini belirten Özcan “Kamuda kaynağı olmadan ihale yapamazsınız.Bu suçtur” dedi. Özcan ihale sürecinde Bolu İl Özel İdaresinin ihaleyi kendilerine vermesine rağmen “Araçlardaki belediye ambleminin kapatılması” şartını koştuğunu, kendilerinin sırf kamu daha az para ödesin diye bunu da kabul ettiklerini hatırlattı.

Ancak aradan bir süre geçtikten sonra Bolu İl Özel İdaresi’nin ihalenin yöntemini değiştirdiğini ve açık ihaleden davet usulüne çevirerek ihaleyi bir özel firmaya verdiğini belirten Tanju Özcan, Bolu İl Özel İdaresi’nin ihaleyi kazanan firmanın kim olduğu konusunda da bilgi vermediğini ifade etti.

Tanju Özcan bu gelişme üzerine Bolu İl Özel İdaresi’ne resmi bir yazı göndererek ihaleyi kazanan firmadan %15 daha ucuza ve aynı ihale şartnamesine uymayı kabul ederek bu işi yapmayı taahhüt ettiklerini ifade etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 2. ihaleye belediye şirketinin davet edilmesini istemelerine rağmen davet edilmediğinin altını çizerken,Bolu Valisi’ni konuya müdahale etmeye çağırdı.

Özcan bu konuda gerekirse Bolu İl Özel İdaresi yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da belirtti.

İşte Tanju Özcan’ın o açıklamaları

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

CÜBBELİ AHMET EMNİYETTE ÇARK ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Televizyon kanallarına çıkarak “Ülkede binlerce Selefi Dernek silahlanıyor” açıklaması yapması ile gündeme gelen ve sonrasında “Savcılık çağırırsa 150 Selefi Derneğin ismini veririm” diyen Cübbeli Ahmet,Emniyette fikir değiştirdi…

“Silahlanan Selefi Dernekler” ile ilgili açıklamalarının ardından medyaya yansıyan sözleri sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma sonrasında ifadesi alınmak üzere Emniyete çağırılan Cübbeli Ahmet’in Emniyet’te hiç bir şahıs yahut kurum isim vermediği öğrenildi.

DERNEKLERİ DEĞİL BİLGİ ALDIĞI KİŞİLERİ SÖYLEDİ

Bugün sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giden Ünlü ifade verdi.

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre ifadesinde, silahlanma iddiasıyla ilgili bilgi aldığı kişileri işaret eden Ünlü, emniyet yetkililerine silahlandığı iddia edilen herhangi bir dernek, yapılanma veya şahıs ismi vermedi. Ünlü’nün ifadesi, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi.

Emniyet’in söz konusu soruşturma çerçevesinde önümüzdeki günlerde Cübbeli Ahmet Hoca’ya bu bilgiyi getiren kişilerin de bilgisine başvuracağı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

‘Cübbeli’ adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk’te Ahmet Hakan’a konuk olduğu programda, Türkiye’deki selefi derneklerin silahlandığını ve ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirterek şunları söylemişti: “2 bin dernek var. Bu dernekler silahlanıyor. Şahıslar pompalı mompalı. Dört defa silahlanmayı engelleyin iç savaş hazırlanıyor. Özellikle Batman-Adıyaman taraflarında çatışmaya hazırlanıyorlar. Barut gibi. İzmir kaynıyor. Ora bura kaynıyor. İnsanları alenen ölümle tehdit ediyorlar.”

Daha sonra Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Ahmet Mahmut Ünlü ‘Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım’ demişti.

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, Cübbeli Ahmet’in ‘2 bin selefi dernek silahlanıyor’ iddiaları ile ilgili inceleme başlattı.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

HER ŞEY DURUYOR,KANAL İSTANBUL DURMUYOR

Yayınlanma Tarihi:

on

Açıklandığı günden bu yana tartışmaların odağında olan Kanal İstanbul Projesi son sürat ilerlemeye devam ediyor. Son olarak Firuzköy Mahallesi’nde metrekarelerce tarla vasfındaki toplam 4 arazinin imara açılması kesinleşti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bugün askıya çıkarması ile kesinleşen imara açılma kararı sonrasında CHP’li İBB Belediye Meclis Üyelerinden sert tepki geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Meclis üyesi Nadir Ataman “Kanal da imar planları jet hızı ile ilerliyor” dedi.

CHP’li Meclis üyesi Nadir Ataman “Yine etaplar halinde 18 uygulamaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca askıya çıkarılmaktadır. Cumhuriyet tarihinde bu kadar hızlı ilerleyen imar plan uygulaması yoktur. Yeni dönemde Kanal İstanbul kanunun da meclise geleceği söylenmişti, ihalenin bu seneye yetiştirileceği, ihaleden önce de kanunun ve yeni şehrin tüm etapların 18 uygulamasının askıya çıkarılacağı söylenmektedir. Hiçbir itirazı ve toplumsal haykırışı duymayan hükümet jet hızı ile Kanal İstanbul’a koşuyor. Bu ne acele?” diye konuştu.

Okumaya Devam Et

Popüler

%d blogcu bunu beğendi: