SADAT'I SAVCIYA ŞİKAYET ETTİ,BAŞINA GELMEYEN KALMADI - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖZEL HABER

SADAT’I SAVCIYA ŞİKAYET ETTİ,BAŞINA GELMEYEN KALMADI

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL HABER

Celal Eren ÇELİK

2020 yılının Ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurulu eski Üyesi ve SADAT’ın kurucusu E.Tümgeneral Adnan Tanrıverdi’nin başkanlığını yaptığı Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği,İstanbul’da bir toplantı gerçekleştirmişti.Bu toplantıda İslami hükümlere göre yeni bir anayasası,Başkenti İstanbul olan bir yeni devlet modeli tartışmaya açılmış ve “TSK’nın yeniden yapılandırılması gerektiği” dile getirilmişti.

Toplantının görüntülerinin TELE1’de yayınlanması ve Sözcü,Birgün gibi gazetelerin de konuyu haber yapmaları ile birlikte toplantıya toplumdan büyük tepki gelmişti.

İşte bu toplantının hemen sonrasında İstanbul’da Nuri Başkaplan isimli bir vatandaş bu toplantıyı düzenleyen Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi başkanı ve SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmak üzere gitti.

Ancak Nuri Başkaplan’ın başına bu suç duyurusunu yapmak istemesi ile gelmeyen kalmadı.

SAVCI DOSYAYI İŞLEME KOYMAK İSTEMİYOR

Nuri Başkapan’ın İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı’nda suç duyurusunu işleme alması için görüştüğü Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı’nın makam odasında bir tartışma yaşandı.

Tartışmada dilekçesinin ekindeki CD’de görüntüler olduğunu belirten Nuri Başkapan’a Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı “Dilekçende bahsettiğin konular yok…” diyor ancak bu kez suç duyurusunda bulunan Nuri Başkaplan CD içerisinde ifadelerin çok net biçimde yer aldığını belirtti.

SAVCIDAN MEDYA ORGANLARINA “VATAN HAİNİ”

Ancak suç duyurusu ile ilgili işlem yapmamak için direnen Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı bu kez de “Toplantıya kendin mi katıldın? TELE1 denen vatan düşmanı kanalın görüntülerini delil olarak sunuyorsun” diye Nuri Başkapan’a çıkıştı.

Nuri Başkapan’ın bu haberin sadece TELE1’de değil Sözcü,Birgün,Cumhuriyet,Odatv gibi gazetelerde de yayınlandığını hatırlatması üzerine Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı bu kez de “Bunların hepsi aynı …’tur” diye cevap veridi.

Savcının makam odasında gerilim artarken suç duyurusunda bulunmak isteyen vatandaş Nuri Başkapan, Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı’nın medya organlarına bu şekilde hakaret etmesinin kabul edilebilir olmadığını ve bir Cumhuriyet Savcısı’na yakışmadığını belirterek savcıyı suç duyurusunun işleme alınması için gereğinin yapılması konusunda uyardı.

Ancak Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı bu kez de 15 Temmuz’a değinerek “Bu devleti 15 Temmuz’da kimlerin yıkmaya çalıştığını gördük” ifadelerini kullanıyor.

VATANDAŞ SAVCIYI DA HSK’YA ŞİKAYET EDİYOR

Yaşanan bu gelişmeler üzerine SADAT kurucusu Adnan Tannrıverdi hakkında suç duyurusunda bulunmak için savcılığa gelen Nuri Başkapan, tartışma yaşadığı ve suç duyurusunu işleme almamakta direnen Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı hakkında da HSK’ya şikayet dilekçesi yazdı.

SAVCIDAN  KARŞI HAMLE

Nuri Başkapan isimli vatandaşın dilekçesini işleme almayan  ve TELE1,Sözcü,Birgün,Cumhuriyet,Odatv gibi muhalif yayın organlarını “Vatan haini” olarak niteleyen Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra ilginç gelişmeler yaşandı.

AKP’nin Balıkesir İvrindi eski ilçe başkanıyken ,eşi ile birlikte mülakatlar sonrası savcı olan İlyas Demircan, Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı ile tartışan ve Zurnacı hakkında suç duyurusunda bulunan Nuri Başkapan isimli vatandaş hakkında iddianame hazırlayarak soruşturma başlattı ve Başkapan hakkında kamu davası açıldı.

5 AY SÜREN HUKUK MÜCADELESİNİ SAVCILAR KAYBETTİ

Nuri Başkapan hakkında açılan kamu davası esnasında girdiği pek çok davada, iddianamedeki üzerine atılan suçların gerçeği yansıtmadığını ve hakkında “Suç uydurularak” iddianame düzenlendiğini ifade etti.

Son olarak Nuri Başkapan hakkında açılan kamu davasında 5 ay sonra görülen karar duruşması geçtiğimiz günlerde görüldü ve delil yetersizliği ile iddianamede atılı suçlara dair suç unsurlarının oluşmadığı gerekçesi ile Başkapan hakkında beraat kararı verildi.

BU KEZ VATANDAŞ SAVCIYA DAVA AÇIYOR

Son gelinen noktada ise hakkında açılan kamu davasında beraat eden Nuri Başkapan işin peşini bırakmadı ve hakkında iddianame hazırlayan eski AKP ilçe başkanı savcı İlyas Demircan hakkında dava açtı.

İşte yaşanan sürece ait belgeler:

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

ÖZEL HABER

TÜGVA PELİKANCI SELMAN ÖĞÜT’E MAAŞ BAĞLAMIŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

PELİKAN ekibinin 1 numarası olan Selman Öğüt’ün kardeşi, yandaş yazar ve PELİKAN’cı Hilal Kaplanın kayınbiraderi olan Selman Öğüt’ün TÜGVA tarafından maaşa bağlandığı ortaya çıktı.

Bir dönem AKP’nin yandaş düşünce kuruluşu SETA’da da koordinatör olarak görev yapan ve akademik unvanları için intihal iddiaları olan Selman Öğüt’ün TÜGVA tarafından “Koordinatörlük” sıfatı ile 2016-2017 yılları arasında 12 ay boyunca maaş aldığı ortaya çıktı.

TÜGVA tarafından her ay 5 bin TL ödeme yapılan Öğüt2ün bu “Danışmanlık” hizmeti karşılığında TÜGVA için nasıl bir hizmet verdiği ise bilinmiyor. TÜGVA’nın Öğüt’e aylık 5 bin TL’den yılda toplam 60 bin TL’lik “Danışmanlık” ödemesi yaptığı  TÜGVA’nın 2016-2017 BÜTÇE TABLOSU’nda ortaya çıkarken, Öğüt’ten alınan “Hizmet” ise tabloda yer almadı.

Öte yandan TÜGVA’nın pek çok dil için de “Eğitmen” adı altında ödemeler yaptığı tabloda görüldü.

İşte o bütçe tablosu:

________________________________________________________________________________________________

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:

 

Okumaya Devam Et

ÖZEL HABER

TÜGVA’DAN “HAKİMİ ETKİLEME” RAPORU

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-

CELAL EREN ÇELİK

Ortaya saçılan belgeler ile skandalları bir bir gündeme gelen TÜGVA’da bir yeni skandal da vakfın Kahramanmaraş2ta bir yurdu kayyumdan devralmak istemesinden sonra yaşadığı sıkıntı sonrasında hazırladığı raporla ortaya çıktı.

TÜGVA Kahramanmaraş’ta 2016 yılında kayyuma devredilen şehrin en değerli lokasyonlarından birisindeki 5 katlı binayı almak için müşteri oldu. Ancak TÜGVA kayyuma piyasa raici yaklaşık 70-75 bin TL olan bina kirası için 50 bin TL yahut “KDV Dahil” 60 bin TL önerdi.

Kayyum TÜGVA’nın piyasanın altındaki bu teklifini kabul etmeyerek mahkemeden binanın kira değerinin tespiti için bilirkişi raporu istedi.

İşte skandal da bundan sonra ortaya çıktı.

TÜGVA Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü bir rapor hazırlayarak TÜGVA Genel Merkezi’ne “ÇÖZÜM RAPORU” adı ile gönderdiler.

Bu raporda olayın çözümü için bilirkişi istenen mahkemenin hakimine ulaşılarak hakimin “Etkilenmesi” ve kira bedelinin 60 bin TL civarında tutulması, Kahramanmaraş AKP İl Başkanının  aranarak konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takip ettiğinin söylenerek korkutulmasını sağlamak ve kayyum heyetinde yer alan avukatın aranarak konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından takip edildiğinin söylenerek korkutulması 3 çözüm önerisi olarak sunuldu.

Öte yandan “ÇÖZÜM RAPORUNDA” binanın TÜGVA’ya kiralanması için yaşanan sorunun çözümü için AKP’ye yakın bir dciğer vakıf olan KADEM örnek gösterilerek “KADEM gibi tepeden konuşmanın” daha iyi olacağının belirtilmesi dikkat çekti.

TÜGVA Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü “ÇÖZÜM RAPORUNDA” Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Reis” diye bahsettiler.

 

________________________________________________________________________________________________

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:

 

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

AKP’Lİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜGVA’YA BALLI “İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ”

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

CELAL EREN ÇELİK

Ortaya çıkan “TÜGVA BELGELERİ” ile birlikte pek çok belediyenin TÜGVA’ya ücretsiz yurt tahsisi yaptığı ortaya çıkmıştı. Belediyeler ile TÜGVA arasında yapılan ve taşınır-taşınmaz mülk tahsisi ile kullanım hakkı ile ayni ve nakdi yardımı kapsayan “İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLLERİ” nden birisinin de geçen dönemki Ordu Büyükşehir Belediyesi ile imzalandığı ortaya çıktı.

TÜGVA ile ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI arasında 2016 yılında düzenlenen İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ’nde TÜGVA adına yetkili isim olarak dönemin TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet’in ismi bulunurken, Ordu Büyükşehir Belediyesi adına ise protokolü imzalamak için dönemin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz adına Genel Sekreter Mustafa Çöpoğlu yetkilendirilmiş.

Protokolde “VAKFIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ” bölümünde “Gençlerin kültürel ve sanatsal manda gelişmelerine katkı sağlamak,sportif faaliyetler amacı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen ya da kullanım hakkı verilen tüm taşınır ve taşınmazların imkanlarından faydalanacak gençlere ulaşmak, organize etmek ve gençlere yönelik hizmetler yürütmek”, öğrenciler için seminer , konferans panel düzenlemek, milli manevi değerleri artıracak kamplar tertip etmek, gençler için gezi,piknik,spor turnuvakları düzenlemek ve ülke ve şehrin ali menfaatleri doğrultusunda nitelikli insan yetiştirmek için ortaöğretim, lisans, lisans üstü ve dil eğitim çalışmaları gerçekleştirmek gibi maddelere yer verilmiş.

Düzenlenen İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin “YÜKÜMLÜLÜKLERİ” ise şu şekilde sıralanmış:

  • Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanına giren konularda, vakıfça talep edilen hususlarda, Başkanlık makamınca uygun görülen faaliyetlerde ayni ve nakdi katkı sağlamak.

Öte yandan protokolde tahsis ya da kullanım hakkı verilen mülklerin kullanım hakkının teslim tarihinden itibaren TÜGVA’ya ait olacağı, protokolün 10 yıl süre ile geçerli olup, bu süre sonunda 2 tarafın anlaşması ile yeniden uzatılabileceği de protokol ile kayıt altına alınmış.

Düzenlenen İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından TÜGVA’ya ayni ve nakdi destek sağlanması hükme bağlanırken, TÜGVA’nın kendisine tahsis edilecek taşınmazlar için gerçekleştirmesi gereken bir ödemeden ise bahsedilmemiş. Yani Ordu Büyükşehir Belediyesi TÜGVA’ya tek kuruş almadan taşınmaz tahsis etme ve kullanım hakkı vermenin yanında bir de ayni ve nakdi yardım sağlama taahhüdü vermiş.

Protokolde anlaşmazlık olması halinde ise her hangi bir hukuk yolu yahut mahkeme yetkili kılınmazken “Belediye ve Vakıf yetkililerinin konuyu konuşarak çözecekleri” protokolde kayıt altına alınmış.

TÜGVA ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleştirilen bu “İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ” nün imzalandığı dönemde Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Enver Yılmaz aynı zamanda 22. ve 23. dönemde AKP Ordu Milletvekili olarak 2 dönem TBMM’de bulunmuştu.

İşte TÜGVA ile bir önceki AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında hazırlanmış olan “Ballı” İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ belgeleri:

________________________________________________________________________________________________

“Sizler için kimseye diyet borcu olmadan, hiç bir kurum, kuruluş yahut kişiden “Fonlanmadan”, “tam bağımsız” ve özgür şekilde bugüne kadar yaptığımız gazeteciliği daha güçlü biçimde sürdürebilmemiz için siz de destek olmak isterseniz; aşağıdaki linkten PDF formatında yayınlanan, Türkiye’nin tamamen dijital olarak yayın yapan tek özel ve dosya haber dergisi KRİPTEKS E-DERGİYE yıllık abone olabilir, HABER ALTERNATİF’in aylık,3 aylık,6 aylık yahut yıllık ÖZEL BÜLTEN’ine abone olabilir, yahut Youtube kanalımıza abone olup KATIL butonundan kendi  belirlediğiniz miktardaki desteklerinizle bağımsız gazetecilik mücadelemize destek olabilirsiniz...”

 

ABONELİK LİNKLERİ:

 

YOUTUBE KANALI-KATIL BUTONU LİNKİ:

https://www.youtube.com/channel/UCPGcaaw3vhHiBv9XL0hVG0w

 

KRİPTEKS E-DERGİ YILLIK ABONELİK LİNKİ:

https://shopier.com/1354512

HABER ALTERNATİF YILLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİK LİNKİ:
HABER ALTERNATİF AYLIK ABONELİK/ ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 3 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
HABER ALTERNATİF 6 AYLIK ABONELİK/ÖZEL BÜLTEN ABONELİĞİ LİNKİ:
Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: