Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

ŞAMİL TAYYAR’I TASFİYE EDEN PERİNÇEK BİR GOL DAHA ATTI

Yayınlanma Tarihi:

on

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in AKP’nin kendi çizgilerine geldiğini söyleyerek AKP için İslamcı Kemalist tanımlamasını yapmasının ardından AKP’li Şamil Tayyar sert ifadeler ile sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak “Haddinizi bileceksiniz” demiş ancak bu ifadeleri kullanmasından 5 gün sonra partisindeki Medya ve Tanıtım Başkan Yardımcılığı görevini ve aktif siyaseti bıraktığını açıklamıştı.

Şamil Tayyar’ın AKP’deki görevini ve dahası tümden aktif siyaseti bıraktığını açıklaması Ankara kulislerinde Tayyar’ın istifa etmediği, Perinçek’e yönelik sözlerinden dolayı görevinden istifa ettirildiği şeklinde yorumlanmıştı.

Yaşanan bu gelişmenin hemen arkasından Cumhurbaşkanlığına çok dikkat çekici bir atama gerçekleştirildi.

halkweb.com.tr’nin haberine göre Vatan Partisi üyesi olan Furkan Gökşen Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Oktay Saral’ın danışmanı oldu.

Sıcak gelişmenin Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e “haddini bil” diyen ardından siyaseti bırakan Şamil Tayyar’ın istifasının ardından gelmesi dikkat çekti.

Bu atamadaki bir başka dikkat çekici nokta ise Vatan Partili Furkan Gökşen’in de AKP’deki görevlerini ve aktif siyaseti dün itibariyle bırakan Şamil Tayyar gibi Gaziantepli oluşu.

halkweb.com.tr’deki habere göre Vatan Partili Furkan Gökşen danışmanlık görevine atanır atanmaz Facebook hesabından Vatan Partililere bir de mesaj gönderdi.

Gökşen mesajında şu ifadeleri kullandı:

Değerli Vatan Partisi üyeleri ve mensupları.
Sizlerle olmaktan ve Vatan Partisi’nin vatan mücadelesinde yer almaktan hep gurur duydum.

Lüzumu üzerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Başdanışmanlığını yürüten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Oktay Saral’ın Danışmanlık görevini üstlenmiş bulunmaktayım.

Benimle beraber bu kutlu yolda omuz omuza yürüyecek dostlarım Kutluhan Tencan ve Burak Bayoğlu arkadaşlarımızla Vatan Partisi’nden istifa etmiş bulunuyoruz.

Cumhurbaşkanlığı siyaset yeri değildir. Yüce Devletimizin En üst makamıdır. Herhangi bir partiye üye olmamızın gerek Devletimizin Etik Kuralları, gerekse Cumhurbaşkanlığında bizlere verilen görevler konusunda etik olmayacağından dolayı istifamızı Yargıtay üzerinden yaptık.

Türkiye’mize ve Memleketimiz Gaziantep’e yakışır hizmetler edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Kalın sağlıcakla.

Cumhurbaşkanlığı Danışmanı
Furkan GÖKŞEN

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

BÜLENT ARINÇ İSTİFA ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç görevinden istifa etti…

Arınç istifasını yaptığı yazılı bir açıklama ile duyurdu. Kurul üyeliği görevinden ayrılma talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini kaydeden Arınç “Karşılıklı iyi niyet temennileri ile helalleştik e görevimden ayrıldım” dedi.

İletişim Başkanlığı’ndan da konu ile ilgili bir açıklama geldi. Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada “Sayın Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrılmayı talep etmiş, sayın Arınç’ın talebi Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI SERDAR AKSOY TUTUKLANDI

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde hakkında partisi tarafından başlatılan inceleme sonrasından  kesin ihraç talebi ile disipline verilmesi sonrasında CHP’den istifa eden ve hemen arkasından “Zimmet ve irtikap” suçlaması ile göz altına alınan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile ilgili yeni gelişme yaşandı.

Dün emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılan Serdar Aksoy bugün tutuklandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

BAHÇELİ’DEN CUMHUR İTTİFAKI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında son günlerde geleceği ile ilgili spekülasyonlar ile kamuoyunun gündeminde olan CUMHUR İTTİFAKI ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bahçeli yaptığı açıklamada “MHP ile AK Parti Türk tarihinin iki ucunu bir sevdayla kavrayıp geleceğin parlak ve onurlu kucağına doğru taşıyan iki kahraman millet eseridir.” dedi.

Bahçeli ayrıca ” Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa edilmemiştir.Cumhur İttifakı al-ver süreciyle kurulmamıştır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli “Sayın Cumhurbaşkanı ile hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının almayacağı kadar tutarlı,dengeli,hesapsız,plansız,ilkeli,karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır. Kara kediler başka yerde dolaşsın, müfsit çakallar başka mahfillerde at koştursun. Cumhur İttifakı Türkiye’nin yegane umudu,yedi düvele karşı güvencesidir.” dedi.

MHP lideri “Cumhur İttifakı; cukka ittifakı değildir;curcuna ittifakı değildir,çukur ittifakı değilidir,çuval ittifakı değildir,çuvallaşmış bir ittifak hiç değildir” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: