Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

TEMEL KARAMOLLAOĞLU’NDAN TÜİK VERİLERİNE TEPKİ:”GEL DE KÜLAHIMA ANLAT”

Yayınlanma Tarihi:

on

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu TÜİK tarafından açıklanan işsizlik verilerini eleştirdi.Karamollaoğlu işsizlik rakamlarının  geçen yılın aynı ayına göre 0,9 puan düşerek yüzde 13,2 olmasına “Gel sen onu külahıma anlat” sözleri ile tepki gösterdi.

TÜİK’te 26 bölge müdürünün 10’unun Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevden alınmasını da eleştiren Temel Karamollaoğlu ““İktidar kendisine gelen rakamları doğru olanları yansıtmaktan ziyade işine gelen rakamları TÜİK gibi resmî kurumların terennüm etmesini istiyor” dedi.

AKP iktidarının sürekli ekonominin daha iyi noktaya geldiğini ve bundan sonra ekonominin çok daha iyi olacağı yönündeki açıklamalarına gönderme yapan Karamollaoğlu “İşsizlik azalmadığı sürece bir ekonominin iyiye gitme şansı yoktur” dedi.

Karamollaoğlu “İşsizlik geçen ay mart ayına göre 13,2’ye düşmüş, 0,9 azalmış. Allahtan korkun, gel de külahıma anlat bunu. İçinde bulunan insan bunu hissetmeyecek ama siz iktidar olarak bu rakamları gündeme getirip bunlar doğruymuş gibi mütalaada bulunacaksınız. Ekonomimiz uçuyor şimdi. Neye göre? Bizim ekonomide bir işin düzelip düzelmeme konusunda birkaç tane üzerinde durduğumuz konu var. Bunlardan bir tanesi işsizlik. Eğer işsizlik hakiki manada azalmıyorsa ekonominin iyiye gittiğini iddia etmek fuzuli olur. Biz bunun üzerinde durduğumuz için şimdi rakamlarla oynuyorlar. Bizdeki kanaat bu.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

BÜLENT ARINÇ İSTİFA ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç görevinden istifa etti…

Arınç istifasını yaptığı yazılı bir açıklama ile duyurdu. Kurul üyeliği görevinden ayrılma talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini kaydeden Arınç “Karşılıklı iyi niyet temennileri ile helalleştik e görevimden ayrıldım” dedi.

İletişim Başkanlığı’ndan da konu ile ilgili bir açıklama geldi. Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada “Sayın Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrılmayı talep etmiş, sayın Arınç’ın talebi Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI SERDAR AKSOY TUTUKLANDI

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde hakkında partisi tarafından başlatılan inceleme sonrasından  kesin ihraç talebi ile disipline verilmesi sonrasında CHP’den istifa eden ve hemen arkasından “Zimmet ve irtikap” suçlaması ile göz altına alınan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile ilgili yeni gelişme yaşandı.

Dün emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılan Serdar Aksoy bugün tutuklandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

BAHÇELİ’DEN CUMHUR İTTİFAKI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında son günlerde geleceği ile ilgili spekülasyonlar ile kamuoyunun gündeminde olan CUMHUR İTTİFAKI ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bahçeli yaptığı açıklamada “MHP ile AK Parti Türk tarihinin iki ucunu bir sevdayla kavrayıp geleceğin parlak ve onurlu kucağına doğru taşıyan iki kahraman millet eseridir.” dedi.

Bahçeli ayrıca ” Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa edilmemiştir.Cumhur İttifakı al-ver süreciyle kurulmamıştır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli “Sayın Cumhurbaşkanı ile hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının almayacağı kadar tutarlı,dengeli,hesapsız,plansız,ilkeli,karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır. Kara kediler başka yerde dolaşsın, müfsit çakallar başka mahfillerde at koştursun. Cumhur İttifakı Türkiye’nin yegane umudu,yedi düvele karşı güvencesidir.” dedi.

MHP lideri “Cumhur İttifakı; cukka ittifakı değildir;curcuna ittifakı değildir,çukur ittifakı değilidir,çuval ittifakı değildir,çuvallaşmış bir ittifak hiç değildir” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: