Sosyal Medya Hesaplarımız

MEDYA

ÜNLÜ SUNUCU ÖYKÜ SERTER’DEN ÇOK SERT AKP ELEŞTİRİSİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Ünlü televizyon sunucusu Öykü Serter,İzmir depremi sonrası yaşananlarla ilgili sosyal medya hesabından AKP için zehir zemberek açıklamalar yaptı.Serter iktidara “Şuursuz bakanlarını da al git” diye seslendi.

Sunucu Öykü Serter, İzmir depreminin ardından yaşananlara ilişkin çarpıcı açıklamalarda ve iktidara yönelik sert elşeştirilerde bulundu.

“Depremle ilgili önergeleri reddeden, imar barışında imzası, yetkisi, etkisi olan herkes sorumlu” diyen Serter, “Herkes bu masum insanların ölümünün sebebi, katili… Deprem vergilerini çalan – evet çalan (hesabını veremiyorsanız çalınmıştır!) herkes bu acının müsebbibi, bu saatten sonra bu iktidara, idarecilere, yetkilere hesap sormayan herkes de başına geleceklere razı olmuş demektir. Artık kendimize gelelim, yeter diyelim; öfkemize sahip çıkalım. Bu halkın aklıyla, duygusallığıyla, imanıyla dalga geçer gibi oynadığınız, suistimal ettiğiniz yeter!” ifadesini kullandı.

MUHALEFETE DE YÜKLENDİ

Serter, açıklamasında muhalefet partilerine de ağır bir dille eleştiri getirdi.

Serter “İktidarı ayrı, muhalefeti ayrı… İtişiyormuş gibi yapıp el ele bu milletin burnundan getirdiniz; fakirleştirdiniz. Sarayın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 milyon! Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına? Milletin a…koyacağız diyen Cengiz’in affedilen vergisi 425 milyon!” ifadelerini kullandı.

İzmir’e ayrılan ödeneğin azlığı konusuna da dikkat çeken Serter “Bizi bizle bırakın,biz kendimizi kurtarırırz” ifadelerini kullandı.

Serter “Şu yardımlaşmayı, dayanışmayı gördükçe bizi bizle bırakın, biz kendimizi kurtarırız, yaşatırız, yönetiriz, neyimiz varsa paylaşırız. Bu birlik beraberlikten şov malzemesi çıkarmayı, enkaz üstüne çıkıp bonus toplamayı, yarın hava soğuk değil, yağmur da yok açıkta kalın, diyebilen bakan utanmazlığını, halkımız da çürük binalarda oturmasalarmış arsızlığını, ‘Ayda’nın acıyan yeri yok, köfte ayran istiyor’ diyen şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar.” dedi.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

MEDYA

SETA’NIN “ÇOCUK MİLİSLER” RAPORU YAYINDAN KALDIRILDI

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP yandaşı “Düşünce kuruluşu” olan  SETA’nın yayınladığı ve Türkiye’nin Suriye’de desteklediği eski adı ile Özgür Suriye Ordusu,yeni adı ile Suriye Milli Ordusu’nun çocuk yaştaki Suriyelileri silah altına alıp savaştırdığı verilerini içeren rapor apar topar yayından kaldırıldı.

SETAdan Ömer Özkızılcık’ın hazırladığı rapor, 18 Kasım’da Türkçe ve İngilizce olarak SETA’nın internet sitesi üzerinden yayımlanmıştı.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi de olan SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran, rapora yazdığı önsözde, “Raporun yazarı Türkiye’nin Suriye’deki yerel müttefiki olan SMO hakkında verilere dayanan bilgiler sunmakta ve Türkiye kamuoyunda SMO’yu ve askerlerini tanıtmaktadır. Her ne kadar SMO hakkında Türkçe literatürde farklı çalışmalar bulunsa da bu rapor somut rakamlar ve veriler sağlaması açısından kendi alanında bir ilktir” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhuriyet’ten Hüseyin Hayatsever‘in haberine göre, SETA’nın raporunun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) geçen yıl düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı’na da katılan SMO’nun ilk üç kolordusu bünyesinde bulunan 1551 SMO milisiyle 11-18 Aralık 2019 tarihleri arasında internet üzerinden yapılan anket verileri kullanılarak hazırlandığı belirtildi.

Rapordaki SMO savaşçılarına yöneltilen yaş ve kaç yıldır savaşta yer aldıklarına yönelik soruların yanıtları, SMO saflarında savaşanların bir bölümünün çocuk yaşta silah altına alındığını ortaya çıkardı. Raporda, anketi yanıtlayan SMO milislerinin yüzde 7.85’i 18-20 yaş arasında olduğunu bildirirken sadece yüzde 3.66’sı 2 ve daha az yıldır SMO saflarında savaştığını açıkladı.

“EDİTÖRTAL TASARRUF” SEBEBİ İLE SİLMİŞLER!
SETA‘dan konu ile ilgili söz konusu raporun kuruluşun internet sitesinden “Editöryal tasarruf” sebebi ile silindiği açıklaması geldi. SETA konuya dair başka bir açıklama ise yapmadı.

 

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

ERDOĞAN ÇAREYİ YİNE BATI’DA BULDU

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin 4 il kongresine video konferans sistemi ile katılırken Batı ile yeniden yakınlaşma mesajları verdi.

Erdoğan partisinin Kütahya İl Kongresinde yaptığı konuşmada “Kendimizi Avrupa’da görüyoruz. Geleceğimizi Avrupa’da tasavvur ediyoruz” ifadelerini kullanırken AB’den de çifte standart ve ayrımcılık yapmamasını istedi.

Erdoğan son 7 yılda kendilerini engellemek için çeşitli güç odaklarının her türlü “Kozu oynadıklarını” belirtirken her şeye rağmen ülkeyi daha iyi bir noktaya getirmek için çalışmaya devam ettiklerini bundan sonra daha da iyi noktaya getirmek için yeni bir dönem başlattıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın bir yandan “Geleceğimizi Batı ile birlikte tasavvur ediyoruz” ifadelerini kullanırken bir taraftan aynı konuşma içerisinde “Son 7 senede bizi engellemek için ellerinden geleni yaptılar” ifadeleri ile yine “Dış güçler” temalı beyanlarda bulunarak çelişkiye düşmesi ise dikkat çekti.

Partisinin il kongrelerini de yaşanan Koronavirüs salgının ikinci dalgası nedeni ile ertelediklerini belirten Erdoğan “Partilerin kongre yapmalarına bir yasak yok ama bir sağlık tedbirleri kapsamında erteliyoruz “dedi.

Erdoğan Koronavirüsün kontrolden çıkması halinde çok daha büyük problemler ile karşılaşılabileceğini belirterek, “Bu yeni dalgayı da kırdığımız zaman çok daha günler bizi bekliyor olacak” şeklinde konuştu.

Erdoğan son 7 yılda kendilerini engellemek için çeşitli güç odaklarının her türlü “Kozu oynadıklarını” belirtirken her şeye rağmen ülkeyi daha iyi bir noktaya getirmek için çalışmaya devam ettiklerini bundan sonra daha da iyi noktaya getirmek için yeni bir dönem başlattıklarını belirtti.

Okumaya Devam Et

MEDYA

CEMİL ÇİÇEK’TEN ÇARPICI REFORM AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP’nin ağır toplarımdan olan eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek’ten, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve  Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün reform açıklamalarına çarpıcı bir değerlendirme geldi.

Çiçek Karar Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren ile yaptığı görüşmede “Reform” söylemini değerlendirirken “Kimse bir şey beklemesin” ifadelerini kullandı.

Çiçek “Bize yargı reformundan önce insan ve ahlak reformu lazım.Biz 459 yıldan beri yargının düzeltilmesini konuşuyoruz.Sadrazam Lutfi Paşa’nın Asafnamesi’nden,Göriceli Mustafa’nın Koçibey Risalesinden beri. Bir toplum 500 yıl adaleti arar mı?” dedi.

ÇiçekBize topyekün bir tevbe-i nasuh lazım.Reform kelimesi çok aşındı,kimse bir şey beklemesin” şeklinde konuştu.

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: