GAZETECİ SEBAHATTİN ÖNKİBAR'DAN ÇARPICI GÖKÇEK İTİRAFI - Haber Alternatif
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

GAZETECİ SEBAHATTİN ÖNKİBAR’DAN ÇARPICI GÖKÇEK İTİRAFI

Yayınlanma Tarihi:

on

Gazeteci Sabahattin Önkibar, son videosunda çok önemli bir itirafta bulundu. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kendisine, bir zamanlar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan aleyhinde bilgi ve belge taşıdığını söyledi.

Gazeteci Sabahattin Önkibar, kendi Youtube kanalında son programını yayınladı. ‘IMF’ye göre doların mart fiyatı ve İsrail dölü sapık-şerefsiz bakın kim?’ başlıklı bir video yayınlayan Önkibar, programın hemen başında bir itirafta bulundu. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Melih Gökçek’in, koronovirüse yakalanan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için söylediği, ‘Tövbe et, ölüm bir karış ötesi’ sözlerine tepki gösterdi.

Önkibar şunları söyledi:

“Melih Gökçek covid olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için dün şu mesajı yayınladı: Tövbe et, ölüm bir karış ötesi. Tövbeden kastı, Tayyip Erdoğan’a muhalefeti bırakması ve yanında yer almasıdır. Öyleyse cevap ver Melih Gökçek, Temel Karamollaoğlu, senin gibi, üstelik Erdoğan tarafından alçaltıcı bir şekilde kapı önüne konan adam mıdır? Neye tövbe etsin!

Ne olur seçime kadar görevimde kalayım, şerefimi iki paralık etmeyin, ağlamalarına karşın, Tayyip Erdoğan’ın ‘Yürü, yallah’ dediği sen misin Temel Bey midir, açıkla Gökçek? Cumhurbaşkanı seni neden kovdu, neden direnemedin? 750 milyon doları bir parka döktüğün için mi yoksa parsel parsel peşkeşler yaptığın için mi, söyle? Melih Gökçek, sen değil misin AKP’nin kuruluş günlerinde Tayyip Erdoğan aleyhinde bana her gün bilgi ve belge taşıyan! Ben bunu yaptığına, Allah’ın huzurunda Kuran-ı Kerim’e el basarak yemin ederim. Peki sen yapabilir misin? Senin Tayyip Erdoğan’ı hiç sevmediğini biliyoruz. Allah kimseyi senin durumuna düşürmesin.”

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

CEM UZAN’DAN ÇARPICI DOLAR TAHMİNİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Ekonomist Murat Muratoğlu’nun Youtube kanalına konuk olan Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, dolar konusunda iddialarda bulundu.

Hakkındaki iddialar nedeni ile Fransa’da bulunan Uzan yaptığı açıklamada iktidarın son derece “Absürt” şeyler yapabileceğini ve bunun sonucunda gerçeklerin öngörülemez olduğunu dile getirdi.

“2021 yıl sonu için dolar tahminim gerçekleşti” diyen Cem Uzan “Benim tahminim dolar 2022’yi 30’larda kapar. 25 ile 30 arasında kapar. 25 ile 30 arasında kaparsa iyidir. Öyle bir absürtlük yapabilirler ki sizin benim aklımızın ucundan geçmeyecek bir şey de yapabilirler” ifadesini kullandı.

Okumaya Devam Et

SİYASET

AKP’Lİ KURTULMUŞ:”İNSANLAR AKP’YE KIZIYOR AMA İNSAN SEVDİĞİNE KIZAR”

Yayınlanma Tarihi:

on

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldığı televizyon programında vatandaşın AKP’ye yönelik eleştiri ve kızgınlığına ilginç bir bakış açısı getirdi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına katıldı.

Gazeteci Sedef Kabaş hakkında, katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmalara ilişkin ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma başlatıldı. Kurtulmuş konuyla ilgili, “Eleştiri değil, millete saygısızlık” dedi. Kurtulmuş şunları söyledi:

“Çok ağır bir hakaret. Asla dile getirilmemesi gereken bir husus. Tabi Cumhurbaşkanının şahsı dışında ona oy veren insanlara da hakaret etmiş oluyorsunuz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına ağır bir benzetmeyle hakaret etmiş oluyorsunuz. Milli değerlere saygısızlıktır. Bunun ifade, düşünce özgürlüğüyle alakası yoktur. Kabul edilemez. Hiçbir demokraside bu eleştiri sınırları içinde görülemez. Kendi şahsı bakımından mizansen. İnsanlar açık ve şeffaf bir şekilde takip ediyor. ‘Dilimden kaçtı’ denebilecek bir şey değil. Bunun karşılığı olacaktır. Suç Cumhurbaşkanına hakaret olduğu için istenen ceza üst sınırdır, bu kadar açık bir saldırıyı planlayan, ondan sonraki adımlarıyla mizansen şekilde ortaya koyan birinin bunun suçunun ne olduğunu bizim kadar iyi biliyordur.”

Kurtulmuş, 2023’te yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili “İnşallah Cumhurbaşkanımız birinci turda seçimi alacaktır” dedi.

Kurtulmuş “İnsanlar AK Parti’yi eleştiriyor, kızıyor ama insan sevdiğine kızar” dedi.

Okumaya Devam Et

SİYASET

ERDOĞAN BU KEZ DE CHP’Lİ ENGİN ÖZKOÇ VE AYKUT ERDOĞDU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Yayınlanma Tarihi:

on

Son olarak gazeteci Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesi ile tutuklanmasının yankıları devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları bu kez de CHP’li Engin Özkoç ile Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundular.

Avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla suç duyurusunda bulunan Erdoğan’ın dilekçesinde TELE 1’de 14 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşen programda Özkoç ve Erdoğdu tarafından sarf edilen sözlerin, “kişilik haklarını ihlal eder nitelikte iftira ve hakaret boyutuna vardığı, ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığı” savunuldu.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: