Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

HATAY’DAKİ YANGINLAR MADEN SAHALARINDA ÇIKIYOR!

Yayınlanma Tarihi:

on

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

Celal Eren ÇELİK

Günlerdir devam eden ve bir türlü tamamen kontrol altına alınamayan Hatay’daki yangınları söndürme çalışmaları devam ederken akıllara soru işareti getirecek bir gerçek ortaya çıktı.

Hatay’da meydana gelen ve  kontrol altına alınamayarak şehre sıçrayan yangının çıktığı alanların maden ruhsatı verilen alanlar olduğu ortaya çıktı.

Hatay’da maden arama alanı olan bölgeler:       Arsuz,Hassa,İskenderun,Belen,Erzin,Dörtyol,Samandağ 

Hatay’da bir anda eş zamanlı olarak çıkan ve sabotaj ihtimali üzerinde durulduğu Hatay Valiliği tarafından da açıklanan yangınlar işte bu maden arama ruhsatı verilen alanlarda meydana geldi.Bu nedenle yangınların maden arama ruhsatı için ihaleye çıkılmış bölgeler olması dikkat çekiyor.

Kısa adı MAPEG olan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Ağustos ayında bu bölgelerde maden arama çalışmaları için ihale açmış ancak bu bölgelerde hangi madenlerin aranacağını açıklamamıştı.

Özellikle Arsuz-Samandağ-Belen hattında yaban hayvanlarının olması ve bu bölgenin doğal koruma alanı olmasına ve Hatay Valiliği tarafından Saman-Arsuz hattının da desteklenip turizm için Hatay’da ciddi bir beklenti bulunuyorken bu bölgelerin maden arama ruhsatı verilmek üzere ihaleye açılması büyük tepki çekmişti.

Özellikle Türkiye Çevre Platformu ihalenin durdurulması için çok fazla çaba harcasa da başarılı olamamıştı

 

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: “TESADÜF”E BAK: HATAYDA YANAN ALANLAR MADEN ARANACAK BÖLGELER - YERYÜZÜNDEN HABERLER

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

HATAY’DA ELE GEÇİRİLEN CANLI BOMBANIN FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi:

on

Hatay’da bu gece yaşanan çatışma ve patlamalar sonrasında güvenlik güçleri ile teröristler arasında İskenderun Çarşı mevkiinde yaşanan son çatışma sonrasında 2. canlı bomba sağ olarak ele geçirilmişti.

Sağ olarak ele geçirilen canlı bombanın fotoğrafını Cumhuriyet Gazetesi Hatay Temsilcisi Tuba Alvanoğlu yayınladı.

İşte kimlik bilgileri henüz tespit edilemeyen o teröristin Tuba Alvanoğlu’nun şahsi Facebook hesabından yayınlanan fotoğrafı.

Öte yandan bölgeden Haber Alternatif’e ulaşan fotoğraflarda çatışma ve patlama esnasında polis araçlarının da ciddi hasar aldığı görülüyor…

İşte teröristler ile yaşanan çatışmada adeta “Hedef” haline gelen olan o polis aracı:

Öte yandan Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada, “Bugün itibarıyla Amanoslar’da PKK terör örgütü imha edilmiştir ve herhangi bir PKK terör örgütü birimi de kalmamıştır” dedi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK ESKİ BAKANI OSMAN DURMUŞ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören eski Sağlık Bakanlarından Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.

Ayrıntılar az sonra…

OSMAN DURMUŞ KİMDİR?

DSP-MHP-ANAP Koalisyon Hükümeti’nde Sağlık Bakanı olan Durmuş, 5 Ağustos 1947’de Çankırı’da doğdu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Osman Durmuş, aynı fakültenin Anatomi Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi yaptı ve Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası’nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Durmuş, 1990’da doçent, 2003 yılında profesör oldu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda yaklaşık 60 makalesi yayımlanan Durmuş, MHP’den Kırıkkale Milletvekilliği yaptı.

57’nci Hükümet’te Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Osman Durmuş, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

HATAY’DA ÇATIŞMA YAŞANDI,2.CANLI BOMBA SAĞ OLARAK ELE GEÇİRİLDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Hatay’da yaşanan patlamanın ardından devam eden operasyonda teröristler ile çatışma yaşandı…

Hatay Söz Gazetesi yazarı Murat Mutlu’nun bildirdiğine göre emniyet güçlerinin takip ettiği teröristler ile polis arasında İskenderun Çarşı’da çatışma başladı.

Yine İskenderun’da gazetecilik yapan Neşet Alkan ise evinin önünde gerçekleşen çatışmada 1 polis memurunun hafif şekilde yaralandığı bilgisini aktardı.

Çatışma sonucunda 2. canlı bomba sağ olarak ele geçirildi.

Öte yandan Hatay bazı yerel kaynaklar teröristlerden birisinin öldürüldüğü bilgisini verirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 teröristin de sağ olarak ele geçirildiğini açıkladı.

Teröristlere ait olan aracın da ele geçirildiği belirtildi.

İşte Haber Alternatif’e ulaşan o aracın görüntüsü:

 

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: