Sosyal Medya Hesaplarımız

SİYASET

MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NI ELEŞTİREN AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI ÇARK ETTİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Ankara Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can’ın cumartesi günü Çamlıdere Ak Parti Kongresinde yaptığı konuşma gündeme damga vurmuş; Sözcü Gazetesinin manşetinde “AKP’li Başkan: Millî Eğitimde Tuz Koktu!” başlığıyla yer almıştı. Hazım Caner Can’ın öğretmen görevlendirmelerini eleştirirken sert ifadeler kullanmıştı.

AKP’li Çamlıdere Belediye Başkanı Can konuşmasında;

“Diyorlar ki; Mamak’a giden öğretmen de eş durumundan gitti. Araştırıp, soruşturdum: ‘Öğretmen daha fabrika ayarlarında.’ Bekar!”

“Bu öğretmenin kendisi buraya gelecek. Yerine iki öğretmen üç öğretmen gelmeyecek.”

“Bu öğretmen, Çamlıdere’ye gelecek. Eğer gelmezse; Çamlıdere’nin o kadar fedakâr gençleri var ki; bir gün Millî Eğitimin önünde bu dava için kendisini yakarlarsa kimse buna şaşırmasın.” gibi eleştirel ifadeler kullanmıştı.

kamudanhaber.com’un haberine göre AKP Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can bu sözleri sarf etmesinin ardından kısa süre geçtikten sonra 180 derece dönüş yaptı…

TELEVİZYON KANALINDA BAKAN’A ÖVGÜLER

Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Kongre sonrasında katıldığı Kanal 5 Televizyonunda Aydın Tufan’ın konuğu oldu. Programda; Kongrede yaptığı konuşmanın video kaydı izlettirildikten sonra söz alan Hazım Caner Can öğretmenlerle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bunlar; rahat, kolay, fildişi kulelerde görev alıyorlar. Bakın, öğretmenlik çok kutsal bir görevdi. Benim ilk okuduğum kitaplardan birisi, romanlardan birisi Reşat Nuri Güntekin’in romanı “Çalıkuşu”dur. Biz, o Çalıkuşu’ndaki öğretmenleri arıyoruz. Biz Güneydoğu’da öğrencisine sırtında küfeyle odunu, kömürü getirip sobayı yakan öğretmenleri ağrıyoruz. Öğretmenler 780.000 kilometrekarelik Türkiye’nin hangi kilometrekaresinde, metrekaresinde hizmet verilirse; oraya görev yapmak için koşa koşa giden, bu kutsal görevin bilincinde olan öğretmenler olması lazım. Biz onlara kardelenler diyoruz. Kardelen; kışın karın altında, zor şartlarda kafasını kaldırıp insanlara güzellikleri sunan çiçek. Onun için kardelenlerin hiçbir mazereti olmaması lazım.”

Hazım Caner Can, Kanal 5 televizyonunda katıldığı programın ilerleyen bölümlerinde ise“Hakikaten şuna değinmeden geçemeyeceğim. Millî Eğitim Bakanımızla Çamlıdere’de ben birkaç kez yüz yüze görüştüm. İnanın! Cumhuriyet tarihinin en kaliteli, en kapsamlı, konusuna en hâkim Millî Eğitim Bakanı.” ifadelerini kullandı.

Program moderatörü Aydın Tufan’ın “Bu pandemi döneminde bile, Millî Eğitim başarısını devam ettiriyor.” sözlerine cevaben AKP’li Başkan Can”İnanın! Millî Eğitim Bakanımız, Türkiye için bir şans. Ama alt kadrolar, o Bakan’a layık olmak zorundalar.” dedi.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

SİYASET

BÜLENT ARINÇ RENCİDE OLMUŞ

Yayınlanma Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tutukluluk hallerine eleştiri getiren ve bu isimler hakkında yazılan iddianameler hakkında “Bunları çocuk yazmaz” ifadelerini kullanan Bülent Arınç’a AKP içerisinden tepkiler gelmişti.

Son olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin il kongresinde yaptığı konuşmada isim vermeden Arınç’ın yaptığı konuşmadaki ifadeleri eleştiren açıklamalarda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu tepkisinin ardından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’tan da açıklama geldi.

Arınç “Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum. Hakkımda istifa ettiğime dair bazı haberler var.İstifa şu an için söz konusu değil. Sn.Cumhurbaşkanı ile görüştükten sonra gerekeni yapacağım” şeklinde konuştu.

Posta Gazetesi yazarı Murat Çelik’e konuşan Arınç, Çelik’in “Görünen o ki Cumhurbaşkanı ile görüşmeniz istifa ile sonuçlanacak. Peki sadece Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğinden mi istifa edeceksiniz yoksa partiden mi?” sorusuna “Tabii ki sadece Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’nden.Partiden neden istifa edeyim?” cevabını verdi.

Bülent Arınç ayrıca “Ben başkaları gibi Twitter’dan,Instagram’dan istifa etmem diyerek daha önce Twitter’dan istifa metni yayınlayan ancak istifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Soylu ve geçtiğimiz günlerde Instagram üzerinden yaptığı açıklama ile istifa eden Berat Albayrak’a da göndermede bulundu.

 

Okumaya Devam Et

SİYASET

GÖZLATINA ALINAN MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI SERBEST

Yayınlanma Tarihi:

on

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Menemen Belediye Başkanı seçildikten sonra, partinin kendisi ile ilgili başlattığı soruşturmanın tamamlanması sonrasında “Kesin ihraç” talebi ile disipline sevk edilmesinin ardından partisinden istifa eden Serdar Aksoy kısa bir süre önce gözaltına alınmıştı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy “Zimmet ve irtikap” suçlaması ile ilgili suçlanırken kendisi ile birlikte bu suçlama ile 26 kişi daha gözaltına alınarak emniyete getirilmişti.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile bir belediye başkanı yardımcısının da aralarında bulunduğu 27 şahsın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Oda TV‘de yer alan habere göre, şahıslardan 4’ü ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Diğer 23 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından geniş güvenlik önlemleri altında Menemen Adliyesine getirildi.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un emniyetteki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Hakkında ‘zimmet’, ‘görevi kötüye kullanma’, ‘resmi evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık’ suçları bulunan Serdar Aksoy’un, suçlamaları reddettiği ve “Yaptığım her şey hukuka uygundur” dediği öğrenildi.

Mahkemede ifadesi alınan Aksoy serbest bırakıldı.

BAŞKANIN HAKKINDA HANGİ İDDİALAR VARDI?

Aksoy’un 4 firmaya yaklaşık 50 milyon TL’yi bulan ihale verdiği öne sürülmüştü. Aksoy hakkında CHP’li bazı meclis üyelerinin İl Başkanlığı’na Menemen’de yaşananları anlatmasıyla sürecin başladığı ifade edilirken, söz konusu raporun bu talep sonrası hazırlandığı belirtilmişti.

Söz konusu ihalelerin verildiği şirketleri inceleyen ilgili vekiller, ihale verilen şirketlerin hiçbirinin faaliyette olmadığını, kayıtlı adreslerinin de boş olduğunu tespit etmişti.

 

 

 

Okumaya Devam Et

SİYASET

ARINÇ’A BİR TEPKİ DE METİNER’DEN GELDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Bülent Arınç’ın katıldığı bir televizyon programında Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tutukluluk hallerine ilişkin eleştirilerine AKP içerisinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Arınç’a ilk tepki “Sen nasıl AKP’lisin?” diyen Melih Gökçek’ten gelirken, bu kez Arınç’ı eleştiren isim Mehmet Metiner oldu.

Metiner sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “Arınç, CHP’ye hayırlı olsun. İsterlerse Arınç’ı millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı yapabilirler” diyen Metiner, “keşke 15 Temmuz gecesi öleydim de bugünleri görmeyeydim” ifadelerini kullandı.

AKP’li Metiner’in o paylaşımı şöyle:

“*Arınç CHP’ye hayırlı olsun. İsterlerse Arınç’ı millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı yapabilirler.

*Arınç’ın söylemleri kripto söylemlerdir.

*Keşke 15 Temmuz gecesi öleydim de bugünleri görmeyeydim.”

Ancak Metiner bu paylaşımı yaptıktan kısa süre sonra paylaşımı sildi…

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: