Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANLIĞI SINAV SORULARI SIZDIRILDI MI?

Yayınlanma Tarihi:

on

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı öncesinde sınav sorularının çeşitli WhatsApp grupları üzerinden sızdırıldığı iddia edildi.

Geçtiğimiz günlerde KPSS Lisans2020 sınavlarının ÖSYM tarafından yayınlanan cevap anahtarı ile sınava katılanların çözdükleri soruların farklı olduğunun ortaya çıkmasının ardından bir yeni sınav skandalı iddiası daha gündeme geldi.

Evrensel Gazetesi’nden Ramis Sağlam’ın haberine göre, Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınav sorularının, sınav öncesi WhatsApp grupları üzerinden sızdırıldığı iddiaları sosyal medyada tepki topladı.

Anadolu Üniversitesi tarafından merkezi olarak 4 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen sınavda şaibe olduğu iddiası, sınava İzmir’den giren ve adının açıklanmasını istemeyen bir sağlık emekçisinin sözlü olarak sendikası SES İzmir Şubesine başvurması üzerine sendikanın da gündemine girdi.

YAYIMLANMAYAN KİTAPÇIK WHATSAPP GRUPLARINDA

Binlerce kişinin girdiği sınav sorularının yer aldığı kitapçıkların WhatsApp gruplarında nasıl paylaştığı farklı soruları gündeme getirdi.

Adaylar, sınava gölge düşürüldüğünü belirtirken kaç adayın bu şekilde sınavda usulsüzlük yaptığı ise bilinmiyor.

Öte yandan sınavı düzenleyen Anadolu Üniversitesinin hâlâ soru kitapçıklarını yayımlamadığı öğrenildi.

Fotoğraf Kaynak:Evrensel

“SINAV İPTAL EDİLMELİ”

Sınav soru ve cevap anahtarının sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldığı iddiaları hakkında Evrensel’e konuşan SES İzmir Şubesi Avukatı Hasan Hüseyin Evin, “Yaşanan süreç, soruların sınav öncesinde bazı kişilerin eline geçmiş olmasının çok güçlü bir olasılık olduğunu gösteriyor. Eğer bu olasılık gerçekleşmişse sınav iptal edilmeli. Sorumluların tespit edilerek cezalandırılması talebiyle savcılıklara başvuru yapılmalıdır. İdari karar ile sınav iptal edilmezse sınava giren mağdurlar, sınavın iptali istemiyle idari yargıda yürütmenin durdurulması istemli dava açmalılar” dedi.

SES İzmir Şubesi Hukuk Sekreteri Hava Akcan ise Görevde Yükselme Sınavlarının önceki yıllarda yapılan YGS ve kamudaki diğer sınavlarda olduğu gibi güveni zedeleyen, sınava giren adaylar için kuşku uyandıran duyguları tekrar gündeme getirdiğini belirtti.

Akcan, “Hak ettiği unvan ya da kadrolar için illaki A ya da B cemaatin üyesi mi olmak gerekiyor, sorularını akla getirmiştir. Eğer sorunların sızdırıldığı gibi bir durum söz konusu ise bunun en yakın takipçisi olacağımızı söylemek isterim” diye konuştu.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

3 İLDE “YEMEK İHALESİ” OPERASYONU DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi:

on

Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da son iki yılda gerçekleştirilen çeşitli yemek ihalelerine fesat karıştırdığı iddiası ile 34 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da 2018-2020 yılları arasında gerçekleştirilen ihalelere bir takım usulsüzlüklerin olduğu tespit edildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında olayla bağlantılı olduğu belirlenen 59 kişiden 38’i hakkında gözaltı kararı, 21’inin de ifadelerinin alınmasına karar verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 38 kişinin yakalanması için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda 34 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Okumaya Devam Et

DIŞ BASIN

TANRI TRUMP’UN 2. KEZ SEÇİLECEĞİNİ HABER VERMİŞ!

Yayınlanma Tarihi:

on

ABD’de başkanlık seçimlerine günler kala Evanjelik kilisesinde Donald Trump şovu yaşandı. Ayin sırasında rahip “Tanrı bana ‘Başkanınızın 2. kez kazanmasını sağlayacağım’ dedi” ifadelerini kullanırken Trump da kameraların önünde kiliseye bağışta bulundu.

ABD Başkanı Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimleri öncesi bir evanjelik kilisede “kutsandı”. Yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maske takmayan Trump’a seslenen kilise liderleri, “Tanrı bana ‘Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım dedi” ifadelerini kullandı.

Trump‘ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan para destesini sayıp bağış kovasına attığı anlar da kameralara yansıdı. Trump‘ın ayin sırasında yaklaşık 160 dolar bağışta bulunduğu ifade edildi.

Okumaya Devam Et

GÜNDEM

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN MENZİL TARİKATI AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:

on

Özellikle Sağlık Bakanlığı içerisindeki yapılanması tartışmalara konu olan Menzil Tarikatı’nın bakanlıktaki kadrolaşması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk kanalında katıldığı programda Cüneyt Özdemir‘in Menzil Tarikatı‘nın Sağlık Bakanlığı yapılanması hakkındaki sorusunu yanıtladı.

Özdemir’in “Bir başhekim yardımcısının görevden alınması çok konuşuldu, bu vesileyle de Sağlık Bakanlığı’nda Menzil Tarikatı’nın örgütlendiği tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Bakan Koca ““Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun.” şeklinde yanıt verdi.

Okumaya Devam EtPopüler

%d blogcu bunu beğendi: